تخفیف نوروزی هتل‌ها در ۷ استان

 

طرح «عيدانه گردشگري» همزمان با تعطيلات نوروزي با عرضه تخفيف‌هاي 30 تا 50 درصدي در برخي هتل‌هاي کشور اجرا مي‌شود.

در اين طرح که با مشارکت هتلداران سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در برخي استان‌ها اجرا مي‌شود، مي‌توان اقامت ارزاني را در نوروز تجربه کرد.

در عين حال رئيس جامعه هتلداران ايران نيز خبر داده که نوروز امسال هتل‌ها افزايش نرخ نخواهند داشت و نه تنها با قيمت زمستان بلکه با ارائه تخفيف در برخي از استان‌ها پذيراي مسافران نوروزي خواهند بود.

به گفته معاون گردشگري، هتل‌هاي استان تهران که نوروز هر سال روزهاي خالي از مسافر را سپري مي‌کنند، تخفيف‌هايي بين 50 تا 70 درصد براي مسافران داخلي و خارجي درنظر گرفته‌اند.

طرح عيدانه گردشگري براساس توافق‌هاي اوليه در استان‌هاي تهران، همدان، آذربايجان شرقي (تبريز)، چهارمحال و بختياري، کهگيلويه و بويراحمد، خراسان رضوي (مشهد) و فارس (شيراز) اجرا مي‌شود.

اين طرح از سوي معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري پيگيري مي‌شود که براساس توافق‌هاي اوليه با برخي تشکل‌هاي هتلداري در شش استان و شهر، تخفيف اقامت تا 50 درصد و در شيراز تا 30 درصد خواهد بود.

اين طرح پيرو دستور رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري براي کنترل قيمت‌ها در نوروز اجرا مي‌شود.

علي‌اصغر مونسان چند روز پيش در حاشيه جلسه هيئت دولت گفته بود: مديران کل ما در چند استان توانسته‌اند با هتلداران تفاهم کنند تا کاهش قيمت هم داشته باشيم که اين کاهش قيمت اعلام مي‌شود. پيش‌بيني ما اين است که امسال شاهد ايام خوبي براي سفرهاي نوروزي باشيم.