اقامت در شگفت انگيزترين هتل جهان

Propeller Island City Lodge 


    فاطمه کردي 

 

 

پروپلر آيلند سيتي لژ  يکي از شگفت‌انگيزترين و غير عادي‌ترين هتل‌هاي دنيا محسوب شده و البته داراي شهرتي بسيار زياد است. در حقيقت بسياري از مسافران و ميهمانان اين هتل تنها با هدف اقامت در آن به شهر برلين سفر کرده و به نوعي مي‌توان پروپلر آيلند سيتي لژ را يکي از جاذبه‌هاي گردشگري شهر دانست. به بيان دقيق‌تر، اين هتل يک مرکز هنري در شهر برلين آلمان است که توسط هنرمندي به نام لارس استورشن (Lars Storschen) طراحي شده که در محله ويلمرسدورف واقع شده است. دليل عمده شهرت جهاني اين هتل، طراحي عجيب اتاق‌هاي آن است که داراي مضاميني استادانه، پر مفهوم، هنري و شگفت‌انگيز هستند.

در دسامبر سال 1997 نوازنده و هنرمند آلماني لارس استورشن براي کمک و ارتقاي سطح درآمد خود اتاق‌هاي خانه‌اش در برلين را به اجاره گذاشت. از آنجايي که وي از طراحي يک اتاق ميهمان به صورت سنتي خسته شده بود تصميم به ايجاد چهار اتاق منحصر با مضامين خاص براي ميهمانان خود گرفت: اتاق نماد، اتاق نارنجي، اتاق قلعه و اتاق آينه. او اين هتل را Propeller Island City Lodge ناميد، اسمي که بر اساس رماني از ژول ورن به همين نام اقتباس شده است. همچنان که محبوبيت هتل بيشتر مي‌شد، استورشن فضاهاي خالي در همان ساختمان را خريداري کرده و در سال 1998 شروع به طراحي 27 اتاق ميهمان جديد نمود. طبقات اول و دوم هتل در سال 2001 ميلادي افتتاح شده و طبقه سوم هتل در سال 2002 به پايان رسيد. در سال 2013 اين هتل شامل سي اتاق بود، از جمله يک گالري هنري، محوطه پذيرش و اتاق صبحانه.

 

  معرفي اتاقها

هر يک از اتاق‌هاي موجود در اين هتل بيشتر شبيه به يک اثر هنري هستند تا يک فضاي زندگي. به عنوان مثل بسياري از آنها با مواد شکننده مبله و تزئين شده‌اند. براي مراقبت از تزئينات اتاق، براي ميهمانان يک کتابچه راهنماي تشريح قواعد خاص در نظر گرفته شده است. اتاق مجهز به تلويزيون يا راديوي تجاري نيست، بلکه داراي يک سيستم صوتي شامل صداها و موسيقي‌هاي ضبط شده توسط خود استورشن است. از افتتاح هتل تا به امروز، برخي از اتاق‌ها دوباره طراحي شده‌اند و يا دستخوش تغييراتي گرديده‌اند.

  فهرست اتاقهاي موجود در هتل

¢ چهار ستون: تخت‌خواب موجود در اين اتاق توسط طناب در هوا معلق است و توسط چهار تير چوبي بزرگ احاطه شده است.

¢ اتاق آبي: کليه بخش‌هاي اين اتاق کاملا به رنگ آبي است و آينه‌هايي از جنس فولاد ضد زنگ بر روي ديوارهاي آن به عنوان تزئين نصب شده است.

¢ قلعه: مبلمان اين اتاق با سبک قلعه ساخته شده و طراحي معماري انتزاعي بر ديوارهاي آن اجرا شده است.

¢ کوتوله: اقامت در اين اتاق به نسبت ساير اتاق‌هاي هتل، سخت‌تر و غيرمعمول‌تر است. ارتفاع سقف اتاق يک متر و 40 سانتيمتر بوده و تزئينات آن شامل مجسمه کوتوله‌هاي پلاستيکي است.

¢ تصاوير پس زمينه الکتريکي: اين اتاق با هنر کامپيوتري تزئين شده و داراي يک آشپزخانه است.

¢ تختخواب پرنده: کف اين اتاق نقطه چين‌دار است که باعث ايجاد توهم تخت پرنده در افراد بازديدکننده مي‌شود.

¢ جنگل: اتاق فوق به شکل يک کلبه طراحي شده و تخت‌خواب آن روي انبوهي از تنه‌هاي درخت ساخته شده است.

¢ آزادي: اين اتاق مانند يک سلول زندان با يک سوراخ فرار بر روي ديوار طراحي شده است.

¢ گالري: داراي يک تخت دايره‌اي است که مي‌تواند با يک پدال به چرخش درآمده و به اين ترتيب فردي که روي تخت خوابيده است مي‌تواند نماهاي مختلفي از اتاق را تماشا کند.

¢ خانه شيشهاي: اين اتاق به طور کامل با شيشه‌هاي رنگي و پنجره‌هاي عتيقه ساخته شده است.

¢ اتاق مادر بزرگ: اين اتاق براي افرادي که داراي حس نوستالژيک هستند مناسب بوده و داراي دکور آنتيک و حمامي پنهان در کمد لباس است.

¢ Gruft: اين اتاق الهام گرفته از اقوام باستاني گت آلمان داراي تختي به شکل تابوت و دخمه‌اي پرپيچ و خم در زير آن است. اين اتاق بيشتر براي کساني که داراي روحيه ماجراجوئي هستند مناسب است.

¢ هاليوود: اتاق هاليوود داراي ديوارهاي شيشه‌اي و شفاف قرمز رنگ و تخت‌خوابي نردباني در داخل آن است.

¢ مناظر: اين اتاق داراي ديوار موجي شکل و سقف هشت ضلعي است.

¢ Medi-Terra: اتاق مدي ترا يکي از اتاق‌هاي زيباي اين هتل است که به شکل يک روستاي مديترانه‌اي طراحي شده است.

¢ اتاق آينه: براي اقامت در اين اتاق و پيدا کردن مسيرهاي خود بايد بسيار دقت کنيد زيرا ديوارها و سقف آن به طور کامل با آينه پوشش داده شده‌اند.

¢ اتاق نور شب: تزئينات اين اتاق به شکل ديوارهاي برنزي و طلا همراه با يک وان پلاستيکي غول پيکر است.

¢ نارنجي: اين اتاق کاملا به رنگ نارنجي تزئين شده است.

¢ سلول خالي: اين اتاق با الهام از يک اتاق خالي در بيمارستان رواني ساخته شده است.

¢ Speicher: داراي تير سقفي شبيه به يک اصطبل همراه با يک انبار است.

¢ اتاق وارونه: مبلمان به صورت وارونه روي سقف ثابت و تخت‌خواب در زير کف پنهان شده است.

¢ پيچيده: اتاق لوله‌اي شکل يادآور يک معدن با تخت‌خوابي ويژه در داخل آن است.

¢ معبد: اين اتاق به شکل معبدي آسيايي طراحي شده که داراي تخت‌خواب پلکاني است.

هتل پروپلر آيلند سيتي لژ داراي اتاق‌هاي جذاب با عناوين عجيب ديگري نيز است که همگي داراي تنوع نامحدود، بدون تکرار و بدون کپي‌کاري هستند که با طراحي متفاوت از بي‌روح تا افراطي اين امکان را براي شما به وجود مي‌آورد تا با توجه به سليقه و حس ماجراجويي خود، ديدگاه خود را از واقعيت تغيير دهيد. اقامت در اين اتاق‌ها يک اقامت بسيار غير معمول در يکي از هيجان‌انگيزترين هتل‌هاي جهان است.