هتـل‌هاي خـاص

 

معرفی مجللترین بوتیک هتلهای دنیا

 

  محسن قنبري

کارشناس ارشد گردشگري

 

چنديست که در صنعت هتلداري واژههاي گوناگوني براي خطاب قرار دادن محل اقامت مهمان به کار گرفته ميشود. هتل، هتل سنتي، خانه کاشانه، هتل آپارتمان، اکولوژ و غيره. در اين ميان هتل بوتيک يا بوتيک هتل واژهاي است که کمتر از بقيه به چشم ميخورد و از نامش پيداست که مکاني مجلل و باشکوه به نظر بيايد.

بوتيک هتل دقيقا ساز و کار همان هتل را دارند منتهي با تفاوتهاي ظاهري بسيار که گاهي همين مورد باعث انتخاب و ترجيح مشتري به سمت اين هتلها ميشود. اين هتلها سبک معماري و تزئيناتي خاصي دارند و از لحاظ وسعت و اندازه در اکثر موارد کوچکتر از هتلهاي مجلل ديگر هستند. گاهي شمهاي از تاريخي بودن را نيز داشته و به نوعي جاذبه گردشگري شدهاند.

بوتيک يک لغت فرانسوي است و به معني مکاني براي فروش کالاهاي خاص و گرانقيمت است. از اين واژه همواره در مقابل مکانهاي عرضه عمومي و يا زنجيرهاي استفاده ميشده است. ورود اين واژه به هتلداري نيز به همين گونه بوده که به هتلهاي خاص و مجلل اطلاق ميشود.

در ادامه به معرفي زيباترين و مجللترين بوتيک هتلهاي دنيا ميپردازيم:

  هتل بوتيک لو سيرنوز در پوسيتانوي ايتاليا

Le Sirenuse Boutique Hotel, Positano, Italy

لو سيرنوز يکي از آن هتل‌هايي است که در ابتدا يک عمارت خانوادگي بوده و بعد از گذشت ده‌ها سال هنوز هم توسط نوادگان همان خانواده مديريت مي‌شود. نماي اين بوتيک هتل زيبا که مشرف به ساحل آمالفي است، شما را ياد فيلم‌هاي قديمي ايتاليايي مي‌اندازد. تمام اتاق‌هاي اين هتل مجهز به لوسترهاي يا شمع که از سقف آويزان شده‌اند هستند. تمام کاشي‌هاي به کار رفته در هتل دست‌ساز بوده و اکثر محصولات و مواد مصرفي محلي است.

تخت‌هاي اين هتل نيز منحصر به‌فرد هستند، اکثر آنها کمي کوچک‌تر از يک تخت دو نفره ولي مقداري بزرگ‌تر از يک تخت يک نفره هستند. فردي که بر روي اين تخت‌ها مي‌خوابد احساس شکوه پادشاه گونه‌اي مي‌کند. اين هتل تورهاي روزانه خاصي نيز دارد که شامل 1700 قدم پياده‌روي به سمت روستاي نوسله (Nocelle) و تجربه‌ طعم ناب زيتون و روغن زيتون‌هاي محلي و لذت بردن از قايقراني در امتداد خط ساحلي، آن هم در قايقي چوبي که هتل در اختيارتان قرار مي‌دهد، است.

 

  هتل بوتيک کامدن هاربور در کامدن امريکا

(Camden Harbour Inn, Camden, USA)

اين هتل بوتيک که مشرف به بندر کامدن آمريکا است، با تم دريايي شکل خود همه چشم‌ها را خيره مي‌کند. 20 اتاق مجلل اين هتل همگي به نام‌هاي بندرهاي معروف دنيا نام‌گذاري شده‌اند. تمامي اتاق‌ها با تورهاي ماهيگيري و سکان‌هاي کشتي و هارموني بسيار بالا در دکوراسيون با درجه‌بندي بسيار بالايي از زيبايي‌شناسي معاصر تزيين شده است. مهمانان مقيم اين هتل يا به عبارتي بندرنشينان از مزاياي فراواني مانند صبحانه‌هاي مجلل و دسترسي مداوم به قهوه، چاي و تنقلات بهره مي‌برند. نکته مثبت ديگر اين هتل فاصله حداقلي هتل از شهر، مغازه‌ها و ساحل کوچک محلي است.

 

  هتل بوتيک فرانسوي کوآرتر اين در چارلستون امريکا

(Quarter Inn, Charleston, USA)

بودن در کنار يکي از بزرگ‌ترين مجتمع‌هاي تجاري تاريخي شهر و در عين حال مشرف بودن به ستون‌هاي کليساي سنت فيليپس، باعث شده تا علاقه‌مندان تاريخ، شيفته هتل کوارتر اين شوند. از جمله‌ مشخصه‌هاي معماري اين هتل ورودي شيشه‌اي باشکوه است. اين هتل خدمات ويژه‌اي ارائه مي‌دهد که شامل و عرضه بدون محدوديت چاي سرد و چاي شيرين است. همچنين هنگام سرو صبحانه، شير، شيريني، ميوه‌هاي متنوع و انواع خوراکي‌هاي تازه سرو مي‌شود. يکي ديگر از مشخصه‌هاي اين هتل منوي بالش است که شامل هفت مدل مختلف بالش مي‌شود. ماساژ سوئدي قبل از خواب نيز به مهمانان عرضه مي‌شود.

 

  هتل بوتيک مايلستون در لندن انگلستان

(The Milestone Hotel, London)

اين هتل با داشتن آجرهاي قرمز رنگ ويکتوريايي، شمه بسيار نابي از تاريخ انگليس را دارد و آدرس عجيب هتل که درست مقابل کاخ کنسينگتون (Kensington Palace) است خود افتخاري براي مهمانانش محسوب مي‌شود. اين هتل 56 اتاق مجلل دارد که هم به دليل کيفيت خدمات و هم به دليل دوستدار خانواده بودن آن معروف شده است. براي خردسالاني که به اين هتل مي‌آيند، داستان‌هاي قبل از خواب خوانده مي‌شود. براي بزرگسالان نيز سالن‌هاي گفتگوي مجللي وجود دارد با صندلي‌هاي چرم سبز تزيين شده و انواع نوشيدني‌هاي مرغوب از سرتاسر دنيا سرو مي‌شود.

 

  هتل اشفورد در مايوي ايرلند

(Ashford Castle, Ireland)

اگر يک بوتيک هتل در همه جاي دنيا به بزرگي و شکوه معروف باشد، پس جاي تعجبي نيست که يک هتل بوتيک به اندازه يک قلعه باشکوه باشد. اين هتل بزرگ زماني متعلق به يک خانواده‌ نجيب‌زاده بوده که نوادگانشان آن را به يک بوتيک هتل تبديل کرده‌اند. نام اين خانواده بزرگ، گينس است (همان گينس معروف که کتاب ثبت رکوردش معروف است). اين هتل بوتيک متعلق به قرن شانزدهم است و اقامت‌کنندگان آن شيفته‌ اتاق‌هاي لوکس و قديمي آن هستند. تخت‌هاي آن همگي با چهار ستون هستند و شومينه‌هاي آن همان شومينه‌هاي قرن شانزدهم هستند. امکانات غير متعارف ديگري نيز در هتل وجود دارند مانند سينماي خانگي در سايز واقعي و تنقلات نامحدود مانند انواع چيپس‌ها و اسنک‌ها. اين بوتيک هتل همچنين به خاطر مساحت 350 هکتاري‌اش نيز معروف است، که شما مي‌توانيد در آن تيراندازي کنيد، گلف بازي کنيد و يا مدت‌ها به پياده‌روي برويد، و با توقف در يک ايستگاه مخصوص استراحت براي پياده‌روي، کمي آب بنوشيد و سيب بخوريد و نقشه برگشت را پيگيري کنيد.