همچنان به سبک سنتي

 

سبک غذایی سوئدی

در سبک غذايي سوئدي، غذاهاي سنتي سوئدي با قدمت چندين صد ساله وجود دارند. در حاليکه غذاهاي بينالمللي و فست فودها در سراسر دنيا گسترش قابل توجهي داشته اما هنوز ميتوان گفت غذاهاي سنتي، عمده غذاهاي مردم سرزمين سوئد را در بر ميگيرند و بخش بسيار مهمي از آن را تشکيل ميدهند. در عين حال سبک غذايي سوئدي از سبکهاي غذايي است که تاثيرات بسياري از ساير کشورها نيز گرفته است. در سدههاي هفدهم و هجدهم ميلادي تاثير سبک غذايي فرانسوي بر اين سبک بسيار زياد بوده است. علاوه بر آن ميتوان حضور غذاهاي آلماني را نيز در اين سبک غذايي به خوبي مشاهده کرد.

يکي از کتابهاي آشپزي در مورد سبک غذايي سوئدي، کتابي با شرح مدرن از کاسا وارگ (Cajsa Warg) نويسنده فعال (1703-1769) قرن هجدهم ميلادي محسوب ميشود.

  فاطمه کردي

 

 

 تنوع از شمال تا جنوب

سبک غذايي سوئدي متعلق به مردم سوئد است و با توجه به گستردگي اين سرزمين، تفاوت‌هاي منطقه‌اي قابل توجهي بين غذاهاي شمال و جنوب سوئد ديده مي‌شود. از لحاظ تاريخي در غذاهاي شمال سوئد گوشت به‌ويژه گوشت گوزن شمالي جزو اصلي غذاها بوده و برخي از آنها ريشه در فرهنگ سامي (Sami culture) دارد، در حاليکه در غذاهاي جنوب اين کشور، سبزيجات نقش پررنگ‌تر و اصلي را در غذاها بازي مي‌کند. در اين سبک غذايي انواع گوشت‌ها مانند گوشت گاو، گوسفند، مرغ و محصولات دريايي، ميوه‌هاي مختلف همچون انواع توت‌ها، محصولات لبني و سبزيجات مختلف مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در غذاهاي سوئدي کره و مارگارين از منابع چربي اوليه اين سبک غذايي بوده و البته روغن زيتون نيز از محبوبيت بالايي برخوردار است.

 

  هاسمانسکوست (Husmanskost)

هاسمانسکوست به غذاهاي سوئدي سنتي خانگي گفته مي‌شود که براي تهيه آن از يکي از انواع گوشت، ماهي، غلات، شير، سيب زميني، سبزيجات ريشه‌اي، کلم، پياز، سيب و انواع توت‌ها استفاده مي‌شود. البته در غذاهاي سوئدي گوشت‌هاي گاو و گوسفند مصرف کم‌تري دارند و ماهي و محصولات دريايي از اهميت بالايي برخوردار هستند. انواع ماهي قزل آلا را مي‌توان در اين غذاها پيدا کرد. در گذشته نيز براي حفظ محصولات دريايي آنها را نمک سود کرده و براي مدت زمان بيشتري نگهداري مي‌کردند. سيب‌زميني به‌ويژه از نوع آب‌پز، يکي از ارکان اصلي غذاهاي سوئدي به حساب مي‌آيد که مي‌توان آن را جزئي از تزئين غذا و يا مخلفات کنار غذا ديد. در غذاهاي هاسمانسکوست هويج و سيب‌زميني پخته بسيار مصرف مي‌شود.

 

  تنوع بالاي نان

کربوهيدرات‌ها جزء اصلي بسياري از غذاهاي سنتي هستند که غذاهاي سنتي سوئدي را نيز شامل مي‌شوند. اين سبک غذايي از تنوع بالاي نان و محصولات مشابه آن برخوردار است. سوئدي‌ها نان‌هاي خود را از گندم چاودار، گندم، جو و غلات ساده و سفيد، غلات کامل و خمير ترش تهيه مي‌کنند. اين نان‌ها در انواع نان شيرين و حتي نان با چاشني ادويه هستند.

در سنت شيريني‌پزي سوئدي در انواع مختلف و متفاوت نان‌هاي مخمري، شيريني، بيسکويت و کيک تهيه مي‌شود. بسياري از اين کيک‌ها و شيريني‌ها در نوع بسيار شيرين آن تهيه مي‌شوند. کيک و شيريني با طعم قهوه نيز بسيار رايج و محبوب است.

 

  استفاده از انواع ترشيجات

انواع ترشي ميوه‌ها و سبزيجات همچون کلم ترش نيز در اين سبک غذايي بسيار ديده مي‌شود که در طول زمستان مورد استفاده قرار مي‌گيرد. يکي از دلايل استفاده از ترشيجات در اين سبک غذايي، زمستان‌هاي طولاني سوئد است که باعث مي‌شود تا همه طول سال سبزيجات تازه در دسترس نباشد، به همين دليل يکي از راه‌هاي استفاده از سبزيجات و ميوه‌جات، تهيه ترشي آنها است.

 

  مصرف مربا در کنار گوشت

از خصوصيات بارز سبک غذايي سوئدي اين است که بسياري از غذاهاي تهيه شده با گوشت به همراه مربا صرف مي‌شوند. مرباي زغال اخته کوهي با نام لينگنبري (Lingonberries) يکي از سنتي‌ترين، مشهورترين و محبوب‌ترين مرباهايي است که در سبک غذايي سوئدي وجود دارد. اين ميوه در شمال آمريکا از آلاسکا تا لابرادور نيز شناخته شده بوده و مورد استفاده قرار مي‌گيرد. به طور کلي سوئدي‌ها اين مربا را با غذاهاي سنگيني چون استيک و خورشت‌هاي گوشتي صرف مي‌کنند.

 

  سيب، ميوه سنتي سوئد

انواع توت و سيب از ميوه‌هايي هستند که در اين سبک غذايي بسيار مورد استفاده قرار مي‌گيرند. سيب ميوه سنتي سوئد است که علاوه بر استفاده تازه آن، آن را براي شيريني‌هايي چون پاي سيب، کيک سيب، پوره سيب و غيره مورد استفاده قرار مي‌دهند. همچنين سوپ‌هاي ميوه غليظ سرد و گرم از غذاهاي سوئدي محسوب مي‌شوند.

 

  غذاهاي سوئدي

از غذاهاي سوئدي مي‌توان به موارد زير اشاره کرد:

n کلو رول (Cabbage Rolls)

n پيراشکي پيتپالت (Pitepalt Dumpling)

n سوپ نخود (Pea Soup)

n گراولاکس (Gravlax) از جمله غذاهاي سوئدي شناخته شده که در جشن کريسمس مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

n کوفته (Meatballs) از جمله غذاهاي سوئدي شناخته شده که در جشن کريسمس مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

n آرتسوپا، نوعي سوپ ساده نخود زرد که همراه پنکيک صرف مي‌شود.

n بلودپالت (Blodpalt) که از آرد جو و چاودار، سيب زميني خام رنده شده به همراه خون گوزن شمالي تهيه مي‌شود.

n بلودپودينگ (Blodpudding) که از يک نوع سوسيس خون معمول در بريتانيا، ايرلند و در ديگر نقاط اروپا، آرد جو و چاودار و گاهي حبوبات تهيه مي‌شود.

n فيش بوالار (Fiskbullar) تهيه شده از گوشت ماهي سفيد چرخ شده.

n فلاي کانده جاکوب (Flygande Jacob) تهيه شده از ترکيب مرغ با موز، بادام زميني و گوشت.

n جانيونز فرستلز (Janssons Frestelse) تهيه شده از گوشت، سيب زميني رنده شده، پياز، ماهي کولي و خامه.

n ليوپالت (Leverpalt) نوعي پيراشکي تهيه شده از جگر است.