نمایشگاه حلال اکسپو در هلند

در ملاقات سردبیر نشریه هتل با مدیر پروژه‌های نمایشگاهی هلند:

بررسي راهکارهاي مشارکت بخش گردشگري و هتلداري

در صنعت نمايشگاهي هلند

برنامههاي نمايشگاههاي بينالمللي هلند و راهکارهاي مشارکت بخش خصوصي مرتبط در حوزههاي هتلداري و گردشگري بحث و بررسي شد.

 

به گزارش رسيده در ديدار سردبير هفته‌نامه هتل با يوپ تيسين(Jop Thissen)  مدير نمايشگاه‌هاي ايندهون هلند که در محل شرکت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي در شهر آيتهوون هلند برگزار گرديد، گزارشي از برگزاري نمايشگاه‌هاي سال 2017 اين شرکت از جمله نمايشگاه بين‌المللي حلال ارايه گرديد.

بنابراين گزارش مدير نمايشگاه‌هاي ايندهون هلند با بيان اين موضوع که در برگزاري نمايشگاه‌هاي بين‌المللي در هلند توجه به کشورهاي خاورميانه به ويژه ايران در اولويت کاري خود قرار دارد، افزود: به واسطه برنامه‌ريزي بهتر و شايسته‌تر حضور تجار و بازرگانان ايراني در نمايشگاه  زندگي لاکچري 2018 زمان اين نمايشگاه به دليل تقارن با عيد نوروز ايرانيان تغيير يافت.

وي همچنين در مورد برگزاري نمايشگاه حلال در ارديبهشت ماه 1396 به عنوان بزرگ‌ترين رويداد حلال در اتحاديه اروپا که توانست محصولات حلال در سطح کشورهاي جهان را به بازارهاي هدف در سراسر اروپا معرفي نمايد، تاکيد کرد که اين نمايشگاه توانست علاوه بر شهروندان مسلمان، ديگر مصرف‌کنندگان را نيز با اين محصولات آشنا و به استفاده از آنها ترغيب نمايد.

مدير نمايشگاه‌هاي ايندهون هلند در مورد نمايشگاه حلال اکسپو همچنين گفت: در طول برگزاري نمايشگاه حلال اکسپو توجه ويژه به محصولات غذايي، آرايشي، سبک زندگي، گردشگري و هتلداري، دارو و امور مالي مطرح و شرکت‌کنندگان از 31 کشور جهان در قالب بيش از يکصد غرفه در مدت دو روز به ارايه و معرفي محصولات خود پرداختند.

در اين نمايشگاه چند سخنراني و ميزگرد علمي به همراه سمينارهاي تخصصي نيز با هدف انتقال دانش برگزار شد که مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت. تجار و بازرگانان ايراني نيز توانستند با معرفي کالاها و خدمات خود به تبادل نظر با تجار ديگر کشورهاي حاضر در نمايشگاه بپردازند و توافقات خوبي براي صادرات محصولات ايراني به اروپا حاصل شد. وي همچنين تاکيد کرد برنامه‌ريزي براي برگزاري نمايشگاه حلال در ارديبهشت سال آينده توسط اين شرکت آغاز گرديده است.

يوپ تيسين همچنين در اين ديدار ضمن تشکر از پيگيري و پوشش خبري نمايشگاه حلال توسط نشريه بين‌المللي هتل تاکيد کرد: هتل تنها نشريه تخصصي صنعت گردشگري ايران بود که پوشش مناسب خبري از اين رويداد به عمل آورد و لازم است مراتب سپاس عميق خود را از اين نشريه به عمل آورم.

وي در ادامه به نمايشگاه تخصصـي زندگـي لاکچـري excellent eindhoven (luxury living event); 19-22 April 2018 اشاره کرد که در آن برترين برندهاي اروپا و جهان حضور پيدا مي‌کنند و خدمات ويژه و VIP خود را در معرض نمايش قرار مي‌دهند و از آن به عنوان يک رويداد خاص اشاره و از نشريه هتل براي حضور در اين نمايشگاه و معرفي پکيج‌هاي لوکس سفر به ايران همراه با معرفي هتل‌هاي برتر کشور دعوت به عمل آورد. همچنين در اين گفتگو از نمايشگاه بين‌المللي (Map- EXP (3-4 oct 2018 به عنوان نمايشگاه بازار جهاني داروهاي گياهي به عنوان يک فرصت ايده‌آل براي صاحبان صنايع حرف و شاغل مرتبط با گياهان دارويي از جمله زعفران نام برد و اظهار اميدواري کرد در اين نمايشگاه شاهد حضور فعالان صنعتي ايران و بازرگانان کشورمان باشيم.

شايان ذکر است در اين گفتگو که کاوه محمدپور، مدير عامل شوراي بازرگاني هلند و ايران نيز حضور داشت. محمد پور به عنوان شريك تجاري و برگزاركننده پاويون ايران در نمايشگاه‌هاي ايندهون است. وي و تيسين ضمن همکاري نزديک با يکديگر تلاش مي‌کنند تا با پايه‌گذاري روابط تجاري طولاني‌مدت، روابط تجاري بين ايران و هلند را افزايش دهند.

سردبير هفته نامه هتل ضمن تشريح برنامه‌هاي نشريه براي معرفي بازارهاي هدف گردشگري ايران به علاقمندان سفر به ايران تاکيد کرد: حضور در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي علاوه بر افزايش پويايي در بخش‌هاي بازرگاني، به خودي خود مي‌تواند در جهت معرفي ايران و تنوع اقليمي آن به بازديدکنندگان کمک نمايد و براي جذب گردشگران علاقمند به سفر مفيد باشد.

دکتر جواهرزاده ضمن اعلام آمادگي جهت پيشبرد همکاري‌هاي متقابل اظهار اميدواري کرد نشريه هتل به عنوان نشريه پيشگام در صنعت هتلداري و گردشگري کشور با کمک ديگر بخش‌هاي خصوصي مرتبط با حضور در نمايشگاه‌هاي هلند بتواند در جهت جذب گردشگران هلندي و اروپايي گام‌هاي موثري برداشته و در انتقال دانش و تکنولوژي به داخل کشور از امکانات موجود استفاده نمايد.

دکترجواهرزاده تاکيد کرد تلاش اين نشريه در کنار ساير دستگاه‌ها در معرفي نمايشگاه حلال اکسپو به عنوان بزرگ‌ترين رويداد حلال در سطح اتحاديه اروپا باعث موفقيت بيش از پيش اين نمايشگاه و حضور موفق هيات تجاري ايران در سطح بسيار مطلوبي گرديد و اميد است به همين ترتيب موجبات موفقيت نمايشگاه حلال در سال 2018 و حضور موفق پاويون ايران در نمايشگاه‌هاي آتي شويم.

علاقمندان براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به سايت

 http://www.ni-bc.com/people/ مراجعه کنند.