بسیار ساده اما کاربردی

 

توصیه‌هایی برای پیشگیری

از هدر رفت خوراکی‌ها

در دنياي امروز متاسفانه مصرفکنندگان، سهم قابل توجهي در اتلاف مواد غذايي و خوراکيها دارند و ميزان هدر رفت مواد غذايي و باقيمانده غذاهاي مصرف شده روز به روز بيشتر ميشود. طبق گزارش سازمان خوار و بار و کشاورزي ملل متحد (فائو) سالانه بيش از 1.3 ميليارد تن غذا در جهان به هدر ميرود؛ حدود 35 ميليون تن از اين رقم، در ايران دور ريخته ميشود که اين مقدار ميتواند 15 ميليون انسان گرسنه را در کشور ما سير کند.

در ادامه توصيههايي بسيار ساده اما کاملا کاربردي براي پيشگيري از اسراف و هدر رفت مواد غذايي در خانه که مواردي از آنها براي هتل و رستورانها نيز کاربرد دارد، اشاره ميکنيم.

  فاطمه صديقي چهاردِه

مدرس و کارشناس ارشد مديريت گردشگري

 

 

  بهينهسازي را فراموش نکنيد

اگر ميوه‌هايتان چند روز داخل يخچال ماندند و شکل و شمايل خود را از دست دادند، بهتر است به جاي دور ريختن، آنها را تبديل به کمپوت يا مربا کنيد. قرار دادن ميوه‌هاي بدشکل در معرض نور آفتاب هم مي‌تواند مقدار زيادي آجيل ميوه خشک برايتان درست کند.

 

   سبزيها را دور نريزيد

سبزي‌هاي پلاسيده، بيشتر از اينکه به درد سطل زباله بخورند، براي درست کردن يک آش يا سوپ خوشمزه مناسب هستند. سبزي‌ها حتي اگر پلاسيده هم باشند، باز هم مواد مغذي زيادي دارند که شما مي‌توانيد از آنها بهره ببريد.

 

   تغيير کاربري بدهيد

اگر مقداري از گوشت قرمز، مرغ يا ماهي تان باقي مانده است و دوست نداريد که فردا هم دوباره آنها را بخوريد، مي توانيد به جاي دور ريختن، به فکر درست کردن يک غذاي جديد با آنها باشيد. مثلا آنها را به برنج يا پاستا اضافه کنيد يا با افزودن برخي مواد غذايي جديد، يک کوکوي خوشمزه با آنها درست کنيد.

 

   چاشنيهاي خانگي تهيه کنيد

شما مي‌توانيد با آسياب کردن نان‌هاي خشک، پودر سوخاري درست کنيد و با خشک و پودر کردن سبزي‌هاي پلاسيده، انواع ادويه‌هاي سبزيجات را تهيه کنيد و هدر رفت مواد غذايي‌تان را به حداقل برسانيد.

 

   به اندازه نياز روزانهتان نان بخريد

نان‌ها جزو خوراکي‌هايي هستند که خيلي زود بيات مي‌‌شوند و به اصطلاح از دهان مي‌افتند. بنابراين اگر بيشتر از نياز روزانه‌تان نان خريده‌ايد، بهتر است که آنها را به بسته‌هاي کوچک تقسيم و داخل فريزر نگهداري کنيد. انواع نان‌ها حداقل تا يکي، دو هفته داخل فريزر، تازه و سالم باقي مي‌مانند.

 

   با دقت خريد کنيد

شايد براي شما هم پيش آمده باشد که هنگام خريد خوراکي‌ها و مواد غذايي، به تاريخ توليد و انقضاي آنها توجهي نکرده باشيد و موقع مصرف، تازه متوجه گذشتن تاريخ مصرفش شده باشيد. بنابراين حواستان باشد که هنگام خريد، تازه‌ترين محصولي که بيشترين مدت زمان ماندگاري را دارد، انتخاب کنيد. نکته قابل توجه ديگر اينکه اگر مي‌خواهيد از شتاب در خريد پرهيز کنيد، وقتي گرسنه هستيد به خريد نرويد، زيرا اغلب بيش از نياز خريد مي‌کنيد. وقتي به دنبال مواد غذايي تازه مثل گوشت هستيد که همان روز يا روز بعد خورده مي‌شود، دنبال خريد محصولي نباشيد که زمان زيادي تا اتمام تاريخ مصرف آن مانده است.

 

   ليست خريد داشته باشيد

هميشه مواد غذايي مورد نيازتان را روي برگه‌اي بنويسيد و وقتي که وارد فروشگاه مي‌شويد فقط به غرفه‌هايي که محصولاتشان را نياز داريد، سر بزنيد. گشتن تمام فروشگاه به معناي خرج کردن پول اضافه و دور ريختن کلي خوراکي بي‌مصرف است که تنها از روي هوس آنها را خريده‌ايد. از طرفي بهتر است هميشه بودجه مواد غذايي در نظر گرفته شده براي اقلام غذايي را مجزا کنيد که اين کار کمک مي‌کند به اندازه نيازتان خريد کنيد. نکته ديگر اينکه سعي کنيد همواره تهيه مواد غذايي فاسد شدني را در مرحله آخر خريد انجام دهيد.

 

   حواستان به بستهبندي خوراکيها باشد

نور، هوا و آلودگي‌هاي ثانويه از جمله عواملي هستند که مي‌توانند باعث فساد يا بدمزه شدن بسياري از خوراکي‌ها شوند. به اين ترتيب، شما مجبور خواهيد شد خوراکي خريداري شده‌تان را درست بعد از خريد، دور بريزيد. پس بايد هنگام خريد، حسابي حواستان را جمع کنيد تا بسته‌بندي محصولي که قرار است آن را بخريد، پاره، سوراخ يا خراب و مچاله نباشد.

 

   سايزهاي کوچکتر را برداريد

هر چه سايز خوراکي‌هايي که مي‌خريد، کوچک‌تر باشد، زودتر هم آنها را مصرف مي‌کنيد و احتمال فساد و دور ريختن‌شان را به حداقل مي‌رسانيد.

 

   به محل قرار دادن مواد غذايي در داخل يخچال دقت کنيد

بسياري از ما فراموش مي‌کنيم که مواد غذايي را در جايگاه مشخصي که در يخچال براي آنها تعبيه شده است قرار دهيم. براي مثال براي پنير و يا تخم‌مرغ‌ها جاي مخصوص در نظر گرفته شده است. فضايي که براي نگهداري و طبقه‌بندي مواد غذايي در يخچال در نظر گفته شده به ماندگاري بيشتر آنها کمک مي‌کنند. همواره در نظر داشته باشيد که قفسه‌هاي پايين‌تر در يخچال کمي خنک‌تر هستند، بنابراين مواد غذايي که زودتر فاسد مي‌شوند را بايد در طبقات پايين‌تر يخچال نگهداري کنيد. چاشني‌ها بايد در درب يخچال نگهداري شوند که گرم‌ترين نقطه يخچال هستند.

 

   به دماي نگهداري مواد غذايي اهميت بدهيد

اگر محصولي را از فريزر فروشگاه مواد غذايي برمي‌داريد، آن محصول بايد کاملا يخ‌زده و سفت باشد و شما هم بايد بلافاصله پس از رسيدن به منزل، آن را داخل فريزر بگذاريد تا از فسادش جلوگيري کنيد.

 

   خوراکيهايتان را درست نگهداري کنيد

براي جلوگيري از فاسد شدن و دور ريختن مواد غذايي، بايد برچسب آنها را پس از خريد به دقت بخوانيد تا متوجه شويد که کدام خوراکي‌ها را بايد در يخچال، کدام را در فريزر و کدام را در قفسه‌هاي کابينت، نگهداري کنيد. در ضمن، هميشه محصولات قديمي‌تر را جلوتر و محصولات جديدتر را عقب‌تر بچينيد تا قديمي‌ها، تاريخ مصرفشان نگذرد. پس از اين اصل پيروي کنيد که هر ماده غذايي که پيش از مواد ديگر درون يخچال رفت بايد قبل از هر مواد غذايي ديگر هم بيرون بيايد؛ يعني اول چيزهايي خورده شود که زمان بيشتري در يخچال بوده است.

 

   بشقابتان را به اندازه پر کنيد

هميشه مقدار کمي براي خود و فرزندانتان غذا بکشيد و اگر باز هم احساس گرسنگي کرديد، دوباره بشقابتان را پر کنيد. اگر از اول، مقدار زيادي غذا داخل بشقابتان بريزيد و ديگر نتوانيد آن غذاي دست خورده را به ظرف غذا برگردانيد باعث هدر رفتن کلي مواد غذايي سالم در طول سال خواهيد شد. وقتي در رستوران غذا خورديد اگر قسمتي از غذا باقي ماند ترديد نکنيد و درخواست کنيد که آن را در ظروف يکبار مصرف به شما بدهند تا به خانه ببريد.

 

   از قاشقهاي تميز کمک بگيريد

داخل ظرف خورش، ماست، ترشي و سالادتان، قاشق‌هاي تميزي بگذاريد تا بتوانيد باقيمانده خوراکي‌ها را براي وعده‌هاي بعدي نگهداري کنيد. به علاوه، فراموش نکنيد که خورش‌ها و گوشت‌هاي پخته شده را مي‌توان تا 2 هفته داخل فريزر نگهداري کرد و نيازي به دور ريختن آنها نيست.

 

   به فکر محيط زيست هم باشيد

اگر چنانچه راه‌حل انجماد و يا تغذيه حيوانات خانگي براي برخي مواد غذايي اضافه کاربرد ندارد، به جاي دور ريختن آنها را با هم مخلوط کرده و تبديل به کود کنيد. براي اين کار باقيمانده مواد غذايي يا ميوه‌ها و سبزيجات را داخل باغچه حياطتان دفن کنيد تا به مرور زمان تبديل به يک کود مقوي براي درختان و گياهان باغچه‌تان شوند

نرمافزار مقابله با هدر رفت خوراکیها

 

 

نرم‌افزار مقابله با هدر رفت غذا در آلمان عرضه شد. این نرم‌افزار از طریق محاسبه غذای مصرفی مشتریان و ارائه اطلاعات آن به آشپزهای رستوران غذا کمک می‌کند به اندازه میزان مصرف مشتریان غذا پخت و سرو شود.

این نرم‌افزار که رایگان در اختیار مردم قرار دارد جلوی اسراف غذا در رستوران‌ها را می‌گیرد و سبب می‌شود دیگر اضافه غذاهای مشتریان به زباله دان ریخته نشود.

این نرم‌افزار علاوه بر جلوگیری از اسراف غذا سبب صرفه‌جویی هزینه مشتریان نیز می‌شود چرا که هر چقدر مقدار غذا کم‌تر شود مشتری پول کم‌تری هم می‌پردازد. نرم‌افزار مقابله با هدر رفت غذا که در سال ۲۰۱۵ در آلمان طراحی شد، اکنون در کشورهای حوزه اسکاندیناوی در حال اجرا است.

نرم‌افزار مذکورهمچنین به مشتریان رستوران‌هایی که این طرح را اجرا می‌کنند غذاهای موجود را معرفی می‌کند و مشتریان می‌توانند از قیمت غذاها نیز مطلع شوند. به گفته طراحان، یکی از موفقیت‌های نرم‌افزار مقابله با هدر رفت غذا این است که کار پرداخت وجه را نیز آسان‌تر می‌کند.