Iptv، تلـویـزیـون یا رایـانـه؟

گستره كاربرد تلويزيون در هتل‌ها

     بهار رضایی

تمایل مسافران به اقامت در هتل فرصتی است که با درک اهمیت و استفاده مناسب از آن  می‌توان به افزایش سطح  رضایت مشتریان، حفظ وفاداری آن‌ها و  همچنین رشد فزاینده تقاضا برای هتل‌ها دست یافت. مسافران باید به بانک وسیعی از فیلم‌ها، برنامه‌های مستند به روز دنیا، برنامه‌های مرتبط با منطقه‌ای که هتل در آن واقع شده، موسیقی‌های گوناگون، اینترنت و پخش زنده کانال‌ها به طور همزمان دسترسی داشته باشند.
دستیابی به این تکنولوژی دور از ذهن نیست. در سال‌های اخیر گام‌های بلندی در راستای تحول و ارتقاء کیفیت سرویس‌دهی در هتل‌های ایران برداشته شده است، اما برای پیشبرد بیش از پیش این صنعت، استفاده از فناوری‌های روز مطابق با استاندارد دنیا که برای صاحبان صنعت هتلداری درآمدزایی بیشتر کند، کانون توجه بسیاری از هتل‌ها در سراسر جهان قرارگرفته است. آن چه در ادامه مي‌آيد؛ مطلبي است به بهانه 30 آبان روز جهانی تلویزیون .

  سیستم‌های تلویزیونی کابلی
سیستم تلویزیون کابلی معمولاً برای هتل‌ها و یا بیمارستان‌ها استفاده می شود. معمول‌ترین باندهای تلویزیونی مورد استفاده باند UHF و VHF می‌باشند. در این سیستم می‌توان حتی دستگاه DVD و یا هر گونه آیتم  تصویری و صوتی را در باند چید و جهت مشاهده کاربران به تلویزیون‌ها انتقال داد.

  سیستم‌های تلویزیونیIPTV
قراردادن IPTV بر روی شبكه LAN هتل‌ها منافع زيادی برای آن‌ها دارد كه عبارتست از درآمد مالی و رضايت مشتری.كافيست هر كدام از اتاق‌های هتل با يك لينك ارتباطی ساده شبكه به سرورهای مركزی هتل متصل باشند، تا از طريق يك دستگاه كوچك (STB) كه در كنار تلويزيون اتاق گذاشته می شود، ارتباطی دو طرفه بين ميهمان و سرورها برقرار شود. با این روش مسافران قادر خواهند بود که از میان گزینه‌های زیر انتخابی داشته باشند:
• فیلم
• سریال
• موسیقی
• برنامه مستند
• پخش با کیفیت HD
• زیرنویس چند زبانه
• امکان نمایش تبلیغاتی لوگوی هتل در منوها
• قابلیت پخش برنامه ها به صورت از پیش زمان‌بندی شده
• پخش دیجیتال کانال‌های تلویزیونی
• امکان ضبط برنامه ها به صورت دستی یا اتوماتیک
• عدم تغییر کیفیت در ضبط
• آموزش از راه دور
• امکان Pause کردن برنامه زنده و ادامه آن در زمان دلخواه
• پیش نمایش همزمان چند شبکه تلویزیونی
• دسترسسی به اینترنت از طریق تلویزیون
• کی بورد بیسیم
• اتصال به رایانه شخصی به طور همزمان
• امکان اتصال به اینترنت پرسرعت

 فرصت‌های نهفته، درآمدهای جدید
یکی از برجسته‌‌ترین پتانسیل‌ها که برای هتلداران ایجاد درآمد می‌کند، فراهم آوردن بستری نو برای تبلیغات است. همچنین امکان تبلیغ سرویس‌ها و قسمت‌های مختلف هتل نیز بر این قابلیت می‌افزاید. این تبلیغات که به صورت اتوماتیک، نیمه‌اتوماتیک و زمان‌بندی شده با امکان ورود اطلاعات از دور و نزدیک پخش می‌شوند،  هم به جهت آگاه سازی مسافران از سازمان‌ها، موسسات و محصولات مورد تایید هتل و هم از جهت تولید درآمد می‌توانند نقش بسزایی ایفا نمایند.
 استفاده از اینترنت  بدون استفاده از کامپیوتر هم اکنون در بسیاری هتل‌ها موجود است اما بسیاری از مسافران به دلیل نداشن لپ تاپ در دستیابی به این سرویس با مشکل مواجه‌‌اند. علاوه بر این استفاده از این سیستم خاطرات خوشی را در هتل برای میهمانان رقم می‌زند و همواره نام یک هتل خاص را در صدر جدول انتخاب برای آن‌ها قرار می‌دهد. پتانسیل‌های درآمدی نهفته در این مورد نیز قابل چشم پوشی نیست. به این ترتیب که  هم‌افزایی مبالغ ناچیز روزانه در قبال دسترسی به دنیایی از سرگرمی، که هر مسافری را به خود جذب می‌کند منجر به کسب درآمدهای قابل‌توجهی برای هتل می‌شود و هر چه مسافران ساعات بیشتری از شبانه‌روز در هتل بمانند، استفاده بیشتر آن‌ها از سرویس‌های هتل درآمد بیشتری در بلندمدت رقم خواهد زد.
این تکنولوژی که کمتر از چهار سال از مرحله شروع به رشد آن می‌گذرد، در تمام دنیا از جمله اروپا، آمریکا، خاورمیانه جایگاه خود را پیدا نموده و به شدت در حال گسترش است، به نحوی که در حال حاضر تمامی هتل‌های در حال احداث به این تکنولوژی  به دید یک ضرورت می‌نگرند.

  سیستم‌های هتلی جدید چه امکاناتی دارد
1 - سرویس خوش آمد‌گویی:
با اولین ورود میهمان به اتاق، تلویزیون به صورت خودکار روشن شده و پیغام خوش‌آمد گویی به همراه راهنمای استفاده از سرویس‌های هتل برای میهمان پخش می‌شود.
2 – شبکه‌های تلویزیونی به همراه امکان انتقال زمان:
امکان استفاده از شبکه‌های تلویزیونی را با کیفیت بسیار بالا و امکان انتقال زمان بر روی مانیتور فراهم می‌آورد. با استفاده از سیستم انتقال زمان امکان تغییر زمان پخش برنامه و استفاده از برنامه‌های پخش شده در زمان گذشته نیز برای میهمان فراهم می‌شود.
3- شبکه‌‌های رادیویی به همراه امکان انتقال زمان:
امکان استفاده از شبکه‌های رادیویی بر روی تلویزیون با کیفیت صدای بالا و همچنین امکان انتقال زمان فراهم می‌شود.
4- ویدیوی درخواستی:
میهمان در هر زمان می‌تواند فیلم مورد نظر خود را از فهرست فیلم‌های موجود در سیستم انتخاب و مشاهده نماید. در این حالت بیننده می‌تواند در هر زمان فیلم را متوقف، به عقب یا جلو برگردانده و همانند یک ویدویوی خانگی از فیلم مورد نظر استفاده نماید.
5- صدا یا موسیقی درخواستی:
امکان استفاده از موسیقی‌های موجود در سیستم به دلخواه میهمان توسط این سرویس فراهم می‌گردد.
6- سرویس پیغام‌گیر:
در صورتی که تماسی برای میهمان از خارج از هتل انجام پذیرد و میهمان در اتاق حضور نداشته باشد، اپراتور می‌تواند خط ورودی را برای ثبت پیغام فعال نماید. در این حالت پیغام در سیستم ثبت گردیده و به محض ورود میهمان به اتاق تلویزیون به صورت خودکار روشن شده و تعداد پیغام ها را به میهمان اعلام می‌نماید و میهمان می‌تواند پیغام ها را به تفکیک انتخاب نموده و بشنود.
7- پخش تبلیغات:
توسط این سیستم درج آگهی‌های تبلیغاتی مورد نظر و پخش آن‌ها در زمان مشاهده فیلم و یا خوش آمدگویی در زمان ورود میهمان به اتاق امکانپذیر می‌باشد.
8- صورتحساب استفاده از سیستم و مشاهده آن :
این امکان را فراهم می‌آورد که به میزان استفاده از سیستم صورتحساب اتاق بر اساس تعرفه‌های تعیین شده محاسبه شود. همچنین امکان مشاهده صورتحساب را برای میهمان در هر زمان برروی صفحه تلویزیون اتاق فراهم می‌سازد.
9-روم سرویس:
با استفاده از این سرویس، میهمان قادر است سفارش غذا و یا نوشیدنی و ... برای سرویس در اتاق را از طریق تلویزیون و منوی موجود در سیستم انجام دهد. منوی سیستم توسط مدیریت در هر زمان قابل تعریف و تغییر می‌باشد.
10- تسویه حساب سریع:
این سرویس امکان انجام مراحل تسویه حساب را از داخل اتاق فراهم می‌آورد. با استفاده از این سرویس میهمان می‌تواند در زمان تسویه حساب هزینه‌های خود را برروی تلویزیون مشاهده نموده و از طریق کارت شتاب نسبت به پرداخت آن اقدام نماید.
11- پورتال اطلاعات هتل:
میهمان در هر زمان می‌تواند با انتخاب راهنمای هتل از منوی تلویزیون خود اطلاعات جامعی از سرویس‌های هتل، امکانات و مراکز تفریحی، سیاحتی، باستانی و زیارتی اطراف هتل کسب نماید.
12- اینترنت برروی تلویزیون:
میهمان با استفاده از این سرویس می‌تواند مستقیما از طریق تلویزیون موجود در اتاق از اینترنت استفاده نماید. جهت سهولت استفاده از اینترنت امکان استفاده از کیبورد بیستم نیز در این سیستم موجود می‌باشد.
13- پست الکترونیکی برروی تلویزیون:
این سرویس امکان ارسال و یا دریافت پست الکترونیکی را از طریق تلویزیون موجود در اتاق امکان پذیر می‌نماید.
14- بازی‌های تلویزیونی:
این سرویس امکان استفاده از بازی‌های الکترونیکی موجود در سیستم را برروی تلویزیون اتاق امکانپذیر می‌سازد.
15- درخواست سرویس:
با استفاده از این سرویس میهمان می‌تواند درخواست ارائه سرویس‌های مختلف از قبیل خانه‌داری، لاندری، سرویس یادآوری یا برخواستن از خواب و ... را از طریق تلویزیون ارائه نماید.
16-خدمات اورژانس :
با تماس با اورژانس و درخواست خدمات پزشکی اضطراری به ارائه آدرس نیازی نیست زیرا که با اتصال از طریق IPTV به اورژانس، آن مرکز خود به خود آدرس درخواست کننده خدمات را شناسایی می‌نماید.
17- خدمات بانکی و پرداخت قبوض :
انجام این امور برای افرادی که فاقد دانش استفاده از PC یا کامپیوتر می باشند از طریق IPTV فراهم می‌گردد.
18- اطلاعات راه‌ها، جاده‌ها، مسیر یابی و هواشناسی :
دریافت خدمات اشاره شده در این ردیف به راحتی از طریق IPTV امکانپذیر می‌باشد.
19- تلفن تصویری :
در این گزینه دوستان و افراد خانواده می‌توانند در تماس‌های تلفنی یکدیگر را  نیز مشاهده نمایند.
20- درخواست سرویس‌های اتاق:
درخواست نمایش محل‌هایی مانند روم سرویس، لاندری، خانه‌داری و غیره.
21- نمایش صورتحساب :
 میهمان هتل می‌تواند در هر لحظه صورتحساب خود را مشاهده نماید.
22- پیغام‌ها:
 امکان دریافت پیغام ها مستقیماً بر روی تلویزیون داخل اتاق.
23- تحویل اتاق (Check out) :
هر زمانی که میهمان هتل بخواهد می‌تواند از داخل اتاق و در زمان مورد نظر کارهای مربوط به تحویل اتاق و خروج از هتل را انجام دهد.  
24- سامانه تبلیغات :
کلیه هتلداران می‌توانند برای سهولت بیشتر و قابل دسترس بودن خدمات دفاترشان از امکانات منحصر به فرد تبلیغات در IPTV استفاده نمایند .