امروز شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۷
بررسی زوایای تعطیلی اماکن گردشگری تهران در روزهای تعطیل

یک عضو مجمع تهران از بررسی موضوع تعطیلی یا نیمه تعطیلی اماکن گردشگری تهران در روزهای تعطیل در جلسه فردای این مجمع خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی در گفت‌وگو با ایسنا گفت:‌ تعطیل بودن و نیمه تعطیل بودن  اماکن گردشگری شهر تهران در روزهای تعطیل از نظر توسعه نیافتگی شهر خطرناک است.

وی ادامه داد:  تهران در ایام تعطیلات مناسبتی یا ملی تا حدود زیادی از جمعیت خالی می‌شود. همین مسأله ضررهای فرهنگی و اقتصادی زیادی را به تهران زده است چرا که مراکز گردشگری، توریستی،…

ادامه مطلب

مغایرت اصلاحیه آیین نامه نظارت بر تاسیسات گردشگری با قانون اساسی

مدیرعامل انجمن دفاتر خدمات مسافرتی در نامه ای به معاون گردشگری کشور اعلام کرد:پیش نویس اصلاحیه آیین نامه تاسیس و نظارت بر تاسیسات گردشگری به لحاظ ماهوی مغایر با اصول قانون اساسی است.

 در نامه محمد حسن کرمانی مدیرعامل انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی به مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی آمده است:

به دنبال جلسات برگزار شده در اداره کل نظارت آن سازمان، یک نسخه پیش نویس اصلاحیه آیین نامه تاسیس و نظارت جهت بررسی و اعلام نظر به این انجمن تسلیم شده است که بدین…

ادامه مطلب

۲۰۰ هتل ۴ و۵ ستاره تا پایان دولت دوم تدبیر و امید ساخته می شود

ئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: در ۵ سال آینده یعنی تا پایان دولت دوم تدبیر و امید حدود ۱۷۰ هتل۴ و ۵ ستاره دیگر که هم اکنون عملیات ساخت آنها آغاز شده است به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، مسعود سلطانی فر در این نشست که روز پنج شنبه ۱۴ مردادماه در مجموعه تاریخی و فرهنگی نیاوران برگزار شد گفت:  بعد از برجام، هم تصویر عمومی ایران نزد دنیا بهبود پیدا کرد و هم اشتیاق گردشگران برای سفر به ایران افزایش یافت همچنین استقبال سرمایه گذاران خارجی از…

ادامه مطلب

ضرورت تغییر سبک سفرهای داخلی

راهکارهای ضرورت تغییر سبک سفرهای داخلی به عنوان الزامی جدی در نشست کارگروه «فرهنگ سفر» ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دومین جلسه کارگروه «فرهنگ سفر» که با حضور نمایندگان 18 دستگاه اجرایی عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در محل معاونت گردشگری برگزار شد؛ موضوعاتی از جمله پاسخگویی به نیاز مسافران در خصوص اطلاعات مربوط به وضعیت راه ها و شرایط جوی کشور، اماکن گردشگری و مراکز پذیرایی و اقامتی، ضرورت تغییر سبک انجام سفرهای…

ادامه مطلب

سفره ایرانی این بار در تبریز گشوده شد

دومین جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» از 13 مرداد ماه در شهر تبریز گشوده شد و تا امروز ادامه داشت. 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دومین جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» با برپایی غرفه های متعدد غذاهای سنتی و بومی استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به عنوان ظرفیت های گردشگری معرفی  شدند. 
در حاشیه این جشنواره مسابقه آشپزی، نشست های علمی در خصوص خوراک غذا، نمایش های آیینی غذا و نمایشگاه صنایع دستی نیز برگزار و در نهایت واحدهای پذیرایی، آشپز…

ادامه مطلب

موتور خودروهای ویژه گردشگری "خاموش" شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و معدن با رد صریح درخواست جامعه تورگردانان برای حذف مالیات واردات خودروهای گردشگری، گفت: واردات خودرو به کشور آزاد است، فقط باید حقوق ورودی آن پرداخت شود.

طرح تسهیل واردات خودروهای گردشگری حدود یک سال و نیم پیش ارایه شد تا با اعمال معافیت مالیاتی در بخش واردات خودروهای مورد نیاز گردشگران که تعداد اولیه آن 2000 دستگاه پیش‌بینی شده بود، راه باز شود، اما گویا  وزیر صنعت، معدن و تجارت با این طرح موافق نبوده است.

پیشنهاد وزیر به جای واردات، ایجاد یک خط…

ادامه مطلب

گناباد میزبان گردشگران رالی مغولستان

گردشگران تور رالی انگلیس – مغولستان از اثر جهانی قنات قصبه گناباد بازدید كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، رالی مغولستان كه از سال 2009 تاکنون هرساله با اهداف ماجراجویانه و کمک به امور خیریه برگزار می گردد در سفر با گناباد از قنات قصبه در اين شهر بازديد كردند.
رالی مغولستان امسال نیز در قالب 200 گروه از مبدا انگلیس آغاز و پس از طی حدود 10 هزار مایل و در مدت حدود 2 ماه و پس از عبور از مسیرهای مختلف و آشنایی با جاذبه…

ادامه مطلب

آماده همکاری با ترکیه در زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری هستیم

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از آمادگی این اداره کل برای همکاری با کشور ترکیه در زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری تبریز 2018 خبر داد و از سرمایه گذاران بخش صنعت توریسم ترکیه برای حضور و سرمایه گذاری در این حوزه دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در نشست مشترک با هیات فعالان صنعت توریسم ترکیه در اتاق بازرگانی تبریز گفت: تبریز و ترکیه در حوزه صنعت توریسم می توانند کمک های بزرگی به همدیگر کنند.
وی به انتخاب تبریز به…

ادامه مطلب

مذاکره با بخش خصوصی ترکیه برای ساخت 10 هتل 4 و 5 ستاره در ایران

نمایندگان گروه هتل های اینترکنتینانتال ترکیه با معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار نمایندگان گروه هتل های اینترکنتینانتال ترکیه با تاکید بر علاقمندی به سرمایه گذاری در حوزه هتل سازی در ایران اظهار داشتند: آینده صنعت گردشگری ایران روشن است. در این مذاکرات قرار شد که سرمایه گذار ترکیه ای ظرف مدت 2 ماه آینده با بررسی های خود برای احداث 10 هتل 4 و 5 ستاره در شهرهای مختلف ایران، تصمیمات لازم را اتخاذ نماید. این شهرها عبارتند از : تهران، شیراز، اصفهان، مشهد،…

ادامه مطلب

سرمایه‌گذاران گردشگری خسته از بانک‌ها و شهرداری‌ها

«در کشوری به این بزرگی که مهمان‌نوازی مهمترین جاذبه‌ی آن به شمار می‌آید، هتل به اندازه‌ی کافی وجود ندارد. مساله آن است که‌ بانک‌ها هم به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری بویژه ساخت هتل هیچ کمکی نمی‌کنند.»

ابراهیم پورفرج اظهار کرد: شهرداری و بانک‌ها به جای آن‌که سرمایه‌گذاران گردشگری و سازندگان هتل‌ها را کمک کنند، آن‌ها را خسته و منصرف از ادامه‌ کار می‌کنند.

او با اشاره به شرایط خاورمیانه و فرصتی که برای گردشگری ایران بوجود آمده است، بیان کرد: نباید فرصت‌سوزی کنیم. ما به مدیریت فعال و همراهی تمام سازمان‌ها…

ادامه مطلب