امروز جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ | ۲۴ نوامبر ۲۰۱۷
هر اقدامی در دولتخانه صفوی، نیازمند مجوز است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: دوستداران و کارشناسان میراث فرهنگی معتقد هستند که مجتمع روبروی هتل عباسی یک سایت تاریخی است و برای تغییر آن قطعاً شورای فنی باید در این خصوص نظر بدهد.

فریدون الهیاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، در خصوص احداث هتل در مقابل هتل عباسی، اظهار کرد: ساختن هتل در این مکان نیازمند موافقت نهادهای ذی ربط است و هنوز هیچ درخواستی مبنی بر چنین ساخت و سازی به اداره کل میراث فرهنگی ارجاع نشده است.

وی افزود: دوستداران و کارشناسان میراث فرهنگی معتقد هستند…

ادامه مطلب

تکرار اشتباه "برج جهان‌نما" در مقابل هتل عباسی!

«بعید به نظر می‌رسد آیندگان تمایل داشته باشند با سرشکستگی، در هتلی اقامت کنند که ساختِ آن به قیمت تخریب بنای تاریخی ارزشمند دیگری صورت گرفته باشد.»

 شاید نام خیابان "آمادگاه" اصفهان که علاوه بر وجود هتل عباسی مشهور، دارای بناهای تاریخی ارزشمند و قدیمی مانند کتابفروشی‌های قدیمی اصفهان است، برای بسیاری از افراد فقط  به دلیل موقعیت قرارگیری‌اش که درست مقابل هتل عباسی اصفهان است، نامی آشنا باشد اما شاید کمتر کسی به جز مردم اصفهان می‌دانند که در دوره پهلوی اول ساخته شده و حالا مسئولان هتل عباسی می‌خواهند با تخریب…

ادامه مطلب

افتتاح دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی و گردشگری اردبیل

دومین نمایشگاه ملی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل شامگاه فردا 18 مرداد در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اردبیل افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، دومین نمایشگاه ملی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با 125 غرفه فردا ساعت 17 روز دوشنبه 18 مرداد در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اردبیل افتتاح می شود.

معاون صنایع دستی استان با اشاره به شرکت صنعتگران صنایع دستی 30 استان با اختصاص دو غرفه برای هر استان در دومین…

ادامه مطلب

بررسی زوایای تعطیلی اماکن گردشگری تهران در روزهای تعطیل

یک عضو مجمع تهران از بررسی موضوع تعطیلی یا نیمه تعطیلی اماکن گردشگری تهران در روزهای تعطیل در جلسه فردای این مجمع خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی در گفت‌وگو با ایسنا گفت:‌ تعطیل بودن و نیمه تعطیل بودن  اماکن گردشگری شهر تهران در روزهای تعطیل از نظر توسعه نیافتگی شهر خطرناک است.

وی ادامه داد:  تهران در ایام تعطیلات مناسبتی یا ملی تا حدود زیادی از جمعیت خالی می‌شود. همین مسأله ضررهای فرهنگی و اقتصادی زیادی را به تهران زده است چرا که مراکز گردشگری، توریستی،…

ادامه مطلب

مغایرت اصلاحیه آیین نامه نظارت بر تاسیسات گردشگری با قانون اساسی

مدیرعامل انجمن دفاتر خدمات مسافرتی در نامه ای به معاون گردشگری کشور اعلام کرد:پیش نویس اصلاحیه آیین نامه تاسیس و نظارت بر تاسیسات گردشگری به لحاظ ماهوی مغایر با اصول قانون اساسی است.

 در نامه محمد حسن کرمانی مدیرعامل انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی به مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی آمده است:

به دنبال جلسات برگزار شده در اداره کل نظارت آن سازمان، یک نسخه پیش نویس اصلاحیه آیین نامه تاسیس و نظارت جهت بررسی و اعلام نظر به این انجمن تسلیم شده است که بدین…

ادامه مطلب

۲۰۰ هتل ۴ و۵ ستاره تا پایان دولت دوم تدبیر و امید ساخته می شود

ئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: در ۵ سال آینده یعنی تا پایان دولت دوم تدبیر و امید حدود ۱۷۰ هتل۴ و ۵ ستاره دیگر که هم اکنون عملیات ساخت آنها آغاز شده است به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، مسعود سلطانی فر در این نشست که روز پنج شنبه ۱۴ مردادماه در مجموعه تاریخی و فرهنگی نیاوران برگزار شد گفت:  بعد از برجام، هم تصویر عمومی ایران نزد دنیا بهبود پیدا کرد و هم اشتیاق گردشگران برای سفر به ایران افزایش یافت همچنین استقبال سرمایه گذاران خارجی از…

ادامه مطلب

ضرورت تغییر سبک سفرهای داخلی

راهکارهای ضرورت تغییر سبک سفرهای داخلی به عنوان الزامی جدی در نشست کارگروه «فرهنگ سفر» ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دومین جلسه کارگروه «فرهنگ سفر» که با حضور نمایندگان 18 دستگاه اجرایی عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در محل معاونت گردشگری برگزار شد؛ موضوعاتی از جمله پاسخگویی به نیاز مسافران در خصوص اطلاعات مربوط به وضعیت راه ها و شرایط جوی کشور، اماکن گردشگری و مراکز پذیرایی و اقامتی، ضرورت تغییر سبک انجام سفرهای…

ادامه مطلب

سفره ایرانی این بار در تبریز گشوده شد

دومین جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» از 13 مرداد ماه در شهر تبریز گشوده شد و تا امروز ادامه داشت. 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دومین جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» با برپایی غرفه های متعدد غذاهای سنتی و بومی استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به عنوان ظرفیت های گردشگری معرفی  شدند. 
در حاشیه این جشنواره مسابقه آشپزی، نشست های علمی در خصوص خوراک غذا، نمایش های آیینی غذا و نمایشگاه صنایع دستی نیز برگزار و در نهایت واحدهای پذیرایی، آشپز…

ادامه مطلب

موتور خودروهای ویژه گردشگری "خاموش" شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و معدن با رد صریح درخواست جامعه تورگردانان برای حذف مالیات واردات خودروهای گردشگری، گفت: واردات خودرو به کشور آزاد است، فقط باید حقوق ورودی آن پرداخت شود.

طرح تسهیل واردات خودروهای گردشگری حدود یک سال و نیم پیش ارایه شد تا با اعمال معافیت مالیاتی در بخش واردات خودروهای مورد نیاز گردشگران که تعداد اولیه آن 2000 دستگاه پیش‌بینی شده بود، راه باز شود، اما گویا  وزیر صنعت، معدن و تجارت با این طرح موافق نبوده است.

پیشنهاد وزیر به جای واردات، ایجاد یک خط…

ادامه مطلب

گناباد میزبان گردشگران رالی مغولستان

گردشگران تور رالی انگلیس – مغولستان از اثر جهانی قنات قصبه گناباد بازدید كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، رالی مغولستان كه از سال 2009 تاکنون هرساله با اهداف ماجراجویانه و کمک به امور خیریه برگزار می گردد در سفر با گناباد از قنات قصبه در اين شهر بازديد كردند.
رالی مغولستان امسال نیز در قالب 200 گروه از مبدا انگلیس آغاز و پس از طی حدود 10 هزار مایل و در مدت حدود 2 ماه و پس از عبور از مسیرهای مختلف و آشنایی با جاذبه…

ادامه مطلب