امروز پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۶ آوریل ۲۰۱۹
بازار کار تابلو به دستان در مازندران داغ است!

با وجود تدابیر و جلسات مختلف، تابلو به ‌دستان اجاره ویلاهای خصوصی در شهرهای گردشگرپذیر مازندران فعال هستند و هر روز بر شمار آنان نیز افزوده می شود.

 حضور تابلوبدستان ساماندهی نشده در حاشیه خیابان ها و تقاطع ها خطرات جانی برای خود و مسافران ایجاد می کند، این در حالی است که قرار بود این افراد در قالب طرح خانه مسافر، ساماندهی و با پوشش های یکسان و شبیه به هم ساماندهی و شناسنامه دار شوند اما در همین روزها که بازار کار تابلو به دستان حسابی داغ است.

رضا مهدیان،…

ادامه مطلب

ساماندهی اقامتگاههای بوم گردی زمینه ساز توسعه گردشگری روستایی است

به منظور ایجاد امنیت و رفاه گردشگران برای اسکان در واحدهای اقامتی روستاها و ارتقای سطح خدمات رسانی به مسافران ورودی به استان ، خانه مسافرها و اقامتگاههای بوم‌گردی در منطقه الموت و برخی روستاهای هدف گردشگری با نظارت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین شناسایی و ساماندهی می شوند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین محمد علی حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اعلام این خبر گفت : به دلیل وجود جاذبه‌های بی‌شمار تاریخی و چشم‌اندازهای طبیعی منحصر به فرد…

ادامه مطلب

شرط اخذ وام گردشگری از صندوق توسعه

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه به پروژه‌هایی با ۴۰ درصد پیشرفت وام داده می‌شود گفت: ۷۵۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای ۱۶۰ پروژه گردشگری اختصاص یافته است.

 سعید شیرکوند معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های سازمان میراث فرهنگی در نشست تشکل‌های گردشگری و نمایندگان مجلس پیرامون برنامه ششم توسعه کشور که شب گذشته 24 مردادماه برگزار شد گفت: نظام بانکی در ارتباط با منابع بانکی و صندوق توسعه ملی تا جایی که می‌توانسته کمک کرده است. در سال ۹۴ توانستیم منابع صندوق را در این صنعت ۶ برابر بیشتر…

ادامه مطلب

ایجاد 244هزار فرصت شغلی برای زنان درحوزه صنایع دستی در دولت یازدهم

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 244 هزار مجوز فعالیت در حوزه صنایع دستی در سه سال فعالیت دولت یازدهم برای اشتغال زنان اعطا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان چهارمحال و بختیاری زهرا سادات احمدی زاده افزود: طی این مدت 330 هزار مجوز برای ایجاد مشاغل خانگی و کارگاهی در حوزه صنایع دستی به متقاضیان اعطا شده که 75 درصد آن اختصاص به زنان داشته است.

وی ارتقای معیشت زنان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی را از مهمترین اهداف این سازمان اعلام کرد و…

ادامه مطلب

جایزه‌ "جذب گردشگر خارجی" به کجا رسید؟

حدود پنج سال است که پرداخت جایزه‌های صادراتی گردشگری متوقف شده، حالا رییس سازمان توسعه تجارت ایران خبر داده که اگر پول را برسانند، امسال این جایزه اعطا خواهد شد.

براساس اعلام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، درآمد به‌دست آمده از گردشگران ورودی در سال ۹۴، حدود ۸ میلیارد و ۹۷۷ میلیون دلار بر مبنای میانگین ۱۵۰۰ دلار به ازای هر گردشگر بوده است.

طبق اعلام سازمان توسعه تجارت نیز از ابتدای سال ۹۵ تا کنون از ورود گردشگران خارجی به کشور ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار درآمد…

ادامه مطلب

پروژه بعدی ایران برای ویزا

«براساس مصوبه هیأت دولت، پروژه ویزای الکترونیک تا پایان امسال باید نهایی شود که تا کنون امکان صدور این ویزا در فرودگاه‌های بین‌المللی مشهد، شیراز و تهران و همچنین کشورهای افغانستان و امارات فراهم شده است.»

حسن قشقاوی، معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: پروژه ویزای الکترونیک هم‌اکنون وارد مرحله تست آژانس‌های مسافرتی شده است.

 به گفته‌ی او، درحال حاضر یکی از آژانس‌های مطرح واردکننده‌ی گردشگر خارجی، برای این تست انتخاب شده تا مشکلات در این بخش نیز شناسایی و رفع شود.

وی افزود: در…

ادامه مطلب

راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی به یاری صنعت گردشگری بررسی شد

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجمعی از اساتید و صاحبنظران در نشست کمیته مشورتی گردشگری، موضوع راهکارهای اجرایی تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از ظرفیت های گردشگری کشور را بررسی کردند. 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در سیزدهمین نشست کمیته مشورتی گردشگری که به ریاست مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری و با حضور سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه سازمان و جمعی از اساتید، صاحبنظران، فعالین حوزه گردشگری و اصحاب رسانه در محل دانشگاه خوارزمی تهران برگزار شد موضوع راهکارهای اجرایی تحقق اقتصاد مقاومتی…

ادامه مطلب

یازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در نشست خبری یازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی، گفت: جشنواره آش ایرانی بواسطه برنامه ریزی انجام شده، دستاوردهایی متفاوت نسبت به سال گذشته خواهد داشت.

  

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، یحیی رحمتی با بیان اینکه جشنواره آش ایرانی به عنوان قدیمی ترین جشنواره کشوری مطرح شده که بطور مستمر و یازده دوره در زنجان برگزار می شود، افزود؛30 استان برای حضور در نمایشگاه صنایع دستی جشنواره ملی آش اعلام آمادگی کرده اند.

وی که بنیانگذار این…

ادامه مطلب

سفرای خارجی و نمایندگان سازمان های بین المللی در قزوین مهمان صندوق احیاء می شوند

همایش تور آشناسازی و سمینار یک روزه ویژه سفرا و سازمان های بین المللی مقیم تهران جهت معرفی فعالیت ها و فرصت های سرمایه گذاری صندوق احیاء در شهر قزوین برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی ، محمدرضا پوینده مدیرعامل صندوق احیاء در رابطه با برگزاری همایش یاد شده گفت: این همایش قرار است روز یکشنبه، 14 شهریور ماه با حضور سفرا و نمایندگان خارجی مقیم تهران و نمایندگان سازمان های بین المللی در شهر قزوین برگزار شود.
وی افزود: از طریق وزارت امور خارجه تمام سفرا…

ادامه مطلب

اماکن تاریخی برای فعالیت های فرهنگی و اقتصادی واگذار می شوند

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان ازواگذاری اماکن تاریخی برای فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به بخش غیردولتی خبرداد.

به  گزارش  نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان، بهرام نصراللهی زاده در بازدید از خانه تاریخی امین الاسلام سنندجی واقع در بلوار کردستان، با اشاره به محدودیت منابع مالی، از آمادگی دولت برای واگذاری اماکن تاریخی به بخش های غیر دولتی خبر داد و گفت: واگذاری اماکن و خانه های تاریخی جهت استفاده در فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با شرایط خاص صورت می…

ادامه مطلب