امروز شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۷
بررسی بندهای مربوط به گردشگری در برنامه ششم توسعه

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی بندهای مربوط به گردشگری و صنایع دستی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

احد آزادی خواه عنوان کرد در جلسه امروز ماده 24 برنامه ششم توسعه را که مربوط به گردشگری و صنایع دستی است بررسی کردیم و توضیحات کارشناس مرکز پژوهش‌ها و دفاعیات نماینده سازمان مربوطه استماع شد.

 

وی ادامه داد:‌ با توجه به تاثیر گردشگری در اقتصاد کشور و همچنین  صنایع دستی در توسعه اشتغال قرار بر این شده که کمیسیون فرهنگی با مشورت سازمان مربوطه اصلاحات مربوط به این بند را…

ادامه مطلب

بیمه شاغلین صنایع دستی و میراث فرهنگی به برنامه ششم اضافه شد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از اضافه شدن پنج بند به ماده 24 برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت:‌این بندها با رای مثبت اعضای کمیسیون تصویب شدند.

احد آزادی خواه در گفت‌وگو با ایسنا گفت:‌ بر اساس موادی که امروز در کمیسیون تصویب شد دستگاه‌های اجرایی موظفند هزینه مرمت و حفاظت آثار تاریخی که در اختیارشان قرار دارد را از اعتبارات خود تامین کنند.

او ادامه داد: همچنین قرار بر این شده که در برنامه ششم بحث بیمه شاغلین و هنرمندان صنایع دستی و میراث فرهنگی حل…

ادامه مطلب

معرفی سفره کردی به عنوان نماد صنایع دستی خراسان‌شمالی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: سفره کردی به عنوان نماد صنایع دستی استان معرفی شد.

علی عابدی افزود: علاوه بر آن، این صنعت دست به عنوان نشان جغرافیایی شهرستان بجنورد نیز مطرح شده است. سفره کردی یکی از شاخصه های صنایع دستی استان است. این صنعت دست در قسمت های مختلف استان به خصوص توسط زنان قوم کرمانج بافته می شود.

عابدی اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده این اداره کل موفق شد تا در سال های گذشته این صنعت را به ثبت ملی برساند.

ادامه مطلب

عدم عضویت در شبکه رزرواسیون، حلقه مفقوده در گردشگری ایران

«در کشورمان حلقه مفقوده‌ای است که هیچ گردشگری در دنیا نمی‌تواند خودش هتل خود را انتخاب کند و باید یک آژانس کارگزاری در کشوری و تور ایران را بفروشد و برنامه سفر را داشته باشد و از آن طریق وارد شود. شبکه رزرواسیون هتلی بین‌المللی در دنیا وجود دارد که ما عضو آن نیستیم و این باعث می‌شود گردشگر قدرت انتخاب هتل را نداشته باشد.»

 محسن قریب، رئیس سابق و عضو هیئت مدیره سازمان ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به اهمیت نقش توریست در اقتصاد دنیا گفت: امروزه صنعت گردشگری به عنوان پردرآمدترین…

ادامه مطلب

طرح ويژه ايجاد 140 هزار شغل برای رونق بخش گردشگری و صنایع دستی به تایید شوراي عالي ميراث فرهنگي رسيد

طرح ويژه ايجاد 140 هزار فرصت شغلی در بخش های گردشگری و صنایع دستی  در دومين نشست شوراي عالي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كه صبح سه شنبه 26 مردادماه در دفتر معاون اول رييس جمهور برگزار شد به تصویب رسید و بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه مکلف شدند تا تسهیلات مورد نیاز این طرح را تهیه کنند.

  در اين نشست كه با حضور اعضاي حقوقی و حقيقي شورا و به رياست دکتر اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهور برگزار شد 6 دستور جلسه مورد بررسي و بحث و تبادل نظر قرار…

ادامه مطلب

بازار کار تابلو به دستان در مازندران داغ است!

با وجود تدابیر و جلسات مختلف، تابلو به ‌دستان اجاره ویلاهای خصوصی در شهرهای گردشگرپذیر مازندران فعال هستند و هر روز بر شمار آنان نیز افزوده می شود.

 حضور تابلوبدستان ساماندهی نشده در حاشیه خیابان ها و تقاطع ها خطرات جانی برای خود و مسافران ایجاد می کند، این در حالی است که قرار بود این افراد در قالب طرح خانه مسافر، ساماندهی و با پوشش های یکسان و شبیه به هم ساماندهی و شناسنامه دار شوند اما در همین روزها که بازار کار تابلو به دستان حسابی داغ است.

رضا مهدیان،…

ادامه مطلب

ساماندهی اقامتگاههای بوم گردی زمینه ساز توسعه گردشگری روستایی است

به منظور ایجاد امنیت و رفاه گردشگران برای اسکان در واحدهای اقامتی روستاها و ارتقای سطح خدمات رسانی به مسافران ورودی به استان ، خانه مسافرها و اقامتگاههای بوم‌گردی در منطقه الموت و برخی روستاهای هدف گردشگری با نظارت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین شناسایی و ساماندهی می شوند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین محمد علی حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اعلام این خبر گفت : به دلیل وجود جاذبه‌های بی‌شمار تاریخی و چشم‌اندازهای طبیعی منحصر به فرد…

ادامه مطلب

شرط اخذ وام گردشگری از صندوق توسعه

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه به پروژه‌هایی با ۴۰ درصد پیشرفت وام داده می‌شود گفت: ۷۵۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای ۱۶۰ پروژه گردشگری اختصاص یافته است.

 سعید شیرکوند معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های سازمان میراث فرهنگی در نشست تشکل‌های گردشگری و نمایندگان مجلس پیرامون برنامه ششم توسعه کشور که شب گذشته 24 مردادماه برگزار شد گفت: نظام بانکی در ارتباط با منابع بانکی و صندوق توسعه ملی تا جایی که می‌توانسته کمک کرده است. در سال ۹۴ توانستیم منابع صندوق را در این صنعت ۶ برابر بیشتر…

ادامه مطلب

ایجاد 244هزار فرصت شغلی برای زنان درحوزه صنایع دستی در دولت یازدهم

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 244 هزار مجوز فعالیت در حوزه صنایع دستی در سه سال فعالیت دولت یازدهم برای اشتغال زنان اعطا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان چهارمحال و بختیاری زهرا سادات احمدی زاده افزود: طی این مدت 330 هزار مجوز برای ایجاد مشاغل خانگی و کارگاهی در حوزه صنایع دستی به متقاضیان اعطا شده که 75 درصد آن اختصاص به زنان داشته است.

وی ارتقای معیشت زنان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی را از مهمترین اهداف این سازمان اعلام کرد و…

ادامه مطلب

جایزه‌ "جذب گردشگر خارجی" به کجا رسید؟

حدود پنج سال است که پرداخت جایزه‌های صادراتی گردشگری متوقف شده، حالا رییس سازمان توسعه تجارت ایران خبر داده که اگر پول را برسانند، امسال این جایزه اعطا خواهد شد.

براساس اعلام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، درآمد به‌دست آمده از گردشگران ورودی در سال ۹۴، حدود ۸ میلیارد و ۹۷۷ میلیون دلار بر مبنای میانگین ۱۵۰۰ دلار به ازای هر گردشگر بوده است.

طبق اعلام سازمان توسعه تجارت نیز از ابتدای سال ۹۵ تا کنون از ورود گردشگران خارجی به کشور ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار درآمد…

ادامه مطلب