امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۶ آوریل ۲۰۱۹
روند هتل سازی در استان قزوین سرعت چشمگیری یافته است

همزمان با هفته دولت، هتل دو ستاره راژیا با حضور دکتر ملکی مشاور استاندار و مدیر کل حمایت از سرمایه‌گذاری استان، حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مهندس کشاورز رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین و جمعی از مدیران مراکز اقامتی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین محمد علی حضر تی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در مراسم گشایش هتل راژیا یکی از بزرگترین معضلات قزوین در حوزه گردشگری را کمبود فضاهای اقامتی دانست و گفت: از دیرباز کمبود فضاهای اقامتی در استان قزوین…

ادامه مطلب

گردشگری را باید مثل بیمه و بانک، یک صنعت ببینیم

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری خواستار حمایت از سرمایه گذاران بخش گردشگری در کشور شد.

«سعید شیرکوند در مراسم افتتاح فاز اول متل‌ها و کلبه‌های جنگلی پروژه گردشگری جوارم سوادکوه گفت: در دولت تدبیر و امید توجه به ظرفیت‌های گردشگری که در گذشته مورد کم‌توجهی قرار گرفته بود ضرورت یافت.

وی افزود: گردشگری در کشور ما به معنای سفر کردن بوده و درآمدزایی نداشت و اغلب مُخل امنیت شهر مقصد و محیط زیست به شمار می‌رفت.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی و…

ادامه مطلب

سفرهای دریایی بین ایران و عمان آسان می‌شود

سفر دریایی بین ایران و عمان با برقراری خط تندرو کشتیرانی بندرعباس و خصب و با انگیزه جابجایی مسافر و گردشگران دو کشور آسان‌تر می‌شود.

اوایل امسال نخستین راه دریایی بین دو کشور از طریق بندر خصب و قشم برقرار شد، اکنون این مسیر دریایی درحال راه‌اندازی بین خصب و بندرعباس است و بزودی راه دریایی عمان با چابهار باز می‌شود.

توسعه این راه دریایی و گسترش تعاملات دو کشور بنابر تایید مقامات کشتیرانی ایران و عمان، با اعتراض مسؤولان عربستان همراه شده است.

عبدالحسین خدری که…

ادامه مطلب

تهرانگردی پزشکان برای روز پزشک

«رجبعلی خسروآبادی» از برگزاری تهرانگردیِ پزشکان به مناسب زادروز حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک در نیمه اول شهریور ماه خبر داد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران توجه به  مشاهیر علم پزشکی در کنار قدردانی از جامعه پزشکان را هدف از برگزاری این گشت نیمروزه عنوان کرد و افزود: شهرت پزشکان بزرگ ایرانی فرصت بزرگی در  توسعه گردشگری سلامت است که با بهره‌مندی از اعتبار جهانی که مشاهیر علم  پزشکی در طول تاریخ به ایران داده‌اند، می‌توان گردشگران خارجی بسیاری را ترغیب به درمان در ایران کرد.

وی هزینه درمان،…

ادامه مطلب

احداث اولین کمپ کویری خراسان‌جنوبی در دشتِ جهانیِ «لوت»

استان خراسان جنوبی که میزبان بخشی از پرونده میراث جهانی «کویر لوت» و «قنات‌های ایران» است، ضمن برگزاری جشن پرده‌برداری، اولین کمپ کویری استان را در این دشت احداث می‌کند.

حسن رمضانی - رئیس اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی - با اشاره به برنامه‌هایی برای معرفی بیشتر میراث‌ جهانی شده‌ی استان، «دشت لوت» (که بخشی از آن در استان خراسان جنوبی واقع است) و «قنات بلده فردوس» (یکی از ۱۱ قنات جهانی شده‌ ایران)، به ایسنا گفت: امسال دو اثر ثبت‌جهانی داشتیم که تا پایان شهریورماه برای این دو اثر تاریخی و طبیعی که حفظ و نگهداری از آن‌ها همیشه…

ادامه مطلب

بررسی بندهای مربوط به گردشگری در برنامه ششم توسعه

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی بندهای مربوط به گردشگری و صنایع دستی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

احد آزادی خواه عنوان کرد در جلسه امروز ماده 24 برنامه ششم توسعه را که مربوط به گردشگری و صنایع دستی است بررسی کردیم و توضیحات کارشناس مرکز پژوهش‌ها و دفاعیات نماینده سازمان مربوطه استماع شد.

 

وی ادامه داد:‌ با توجه به تاثیر گردشگری در اقتصاد کشور و همچنین  صنایع دستی در توسعه اشتغال قرار بر این شده که کمیسیون فرهنگی با مشورت سازمان مربوطه اصلاحات مربوط به این بند را…

ادامه مطلب

بیمه شاغلین صنایع دستی و میراث فرهنگی به برنامه ششم اضافه شد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از اضافه شدن پنج بند به ماده 24 برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت:‌این بندها با رای مثبت اعضای کمیسیون تصویب شدند.

احد آزادی خواه در گفت‌وگو با ایسنا گفت:‌ بر اساس موادی که امروز در کمیسیون تصویب شد دستگاه‌های اجرایی موظفند هزینه مرمت و حفاظت آثار تاریخی که در اختیارشان قرار دارد را از اعتبارات خود تامین کنند.

او ادامه داد: همچنین قرار بر این شده که در برنامه ششم بحث بیمه شاغلین و هنرمندان صنایع دستی و میراث فرهنگی حل…

ادامه مطلب

معرفی سفره کردی به عنوان نماد صنایع دستی خراسان‌شمالی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: سفره کردی به عنوان نماد صنایع دستی استان معرفی شد.

علی عابدی افزود: علاوه بر آن، این صنعت دست به عنوان نشان جغرافیایی شهرستان بجنورد نیز مطرح شده است. سفره کردی یکی از شاخصه های صنایع دستی استان است. این صنعت دست در قسمت های مختلف استان به خصوص توسط زنان قوم کرمانج بافته می شود.

عابدی اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده این اداره کل موفق شد تا در سال های گذشته این صنعت را به ثبت ملی برساند.

ادامه مطلب

عدم عضویت در شبکه رزرواسیون، حلقه مفقوده در گردشگری ایران

«در کشورمان حلقه مفقوده‌ای است که هیچ گردشگری در دنیا نمی‌تواند خودش هتل خود را انتخاب کند و باید یک آژانس کارگزاری در کشوری و تور ایران را بفروشد و برنامه سفر را داشته باشد و از آن طریق وارد شود. شبکه رزرواسیون هتلی بین‌المللی در دنیا وجود دارد که ما عضو آن نیستیم و این باعث می‌شود گردشگر قدرت انتخاب هتل را نداشته باشد.»

 محسن قریب، رئیس سابق و عضو هیئت مدیره سازمان ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به اهمیت نقش توریست در اقتصاد دنیا گفت: امروزه صنعت گردشگری به عنوان پردرآمدترین…

ادامه مطلب

طرح ويژه ايجاد 140 هزار شغل برای رونق بخش گردشگری و صنایع دستی به تایید شوراي عالي ميراث فرهنگي رسيد

طرح ويژه ايجاد 140 هزار فرصت شغلی در بخش های گردشگری و صنایع دستی  در دومين نشست شوراي عالي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كه صبح سه شنبه 26 مردادماه در دفتر معاون اول رييس جمهور برگزار شد به تصویب رسید و بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه مکلف شدند تا تسهیلات مورد نیاز این طرح را تهیه کنند.

  در اين نشست كه با حضور اعضاي حقوقی و حقيقي شورا و به رياست دکتر اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهور برگزار شد 6 دستور جلسه مورد بررسي و بحث و تبادل نظر قرار…

ادامه مطلب