امروز جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ | ۲۴ نوامبر ۲۰۱۷
برنامه‌هایم در راستای بهبود سازمان است

مراسم معارفه «زهرا احمدی‌پور» که ۱۵ آبان‌ماه حکم خود را از رئیس‌جمهور به‌عنوان رئیس‌ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت کرده بود، یکشنبه ۲۳ آبان با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

رئیس‌ جدید سازمان میراث فرهنگی در این مراسم با تاکید بر ضرورت انسجام بین سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، گفت: گستره عملکرد این سازمان از درِ منزل هر ایرانی و یا حتی داخل آن آغاز می‌شود و تا کیلومترها بیرون از این مرزهای کشور را درمی‌نوردد. اگر قرا ر باشد مسئولیتی به کسی محول شود، قرار نیست متولیِ اداره امور این…

ادامه مطلب

زمینه برای همکاری سازمان میراث فرهنگی با وزارتخانه ها وجود دارد

رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی در نخستین روز کاری خود گفت: زمینه مناسبی برای همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سایر وزارتخانه ها و دستگاهها وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، زهرا احمدی پور که روز گذشته با حکم دکتر حسن روحانی رئیس جمهور به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شد، امروز 16 آبان ماه در نخستین روز کاری خود با معاونین و مدیران این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

معاون رئیس جمهور در این نشست با…

ادامه مطلب

تعرفه‌های جدید استانداردسازی تاسیسات گردشگری ابلاغ شد

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مقررات «نحوه تعیین تعرفه‌های ارزیابی کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری» در راستای حمایت از بخش خصوصی و نهادینه سازی فرآیند استانداردسازی در تاسیسات گردشگری با رویکرد کاهش هزینه‌های مربوطه ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، مرتضی رحمانی موحد گفت: با استناد به ماده ۱۱ آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها مصوب سال گذشته در هیات وزیران و شیوه‌نامه درجه‌بندی تاسیسات گردشگری، «مقررات نحوه تعیین تعرفه‌های ارزیابی کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری» از سوی معاونت گردشگری ابلاغ شد.

وی با بیان این که…

ادامه مطلب

سهم ما از توریسم درمانی بسیار ضعیف است

فرزانه صدقی- گردشگری پزشکی یا توریسم پزشکی شاخه‌ای از صنعت گردشگری است که امروزه مورد توجه بسیاری از کشورها قرار دارد. در این بین کشورهای در حال توسعه به‌دلیل هزینه‌های پایین‌تر نسبت به کشورهای توسعه‌یافته به مقاصد مهمی برای دریافت خدمات پزشکی تبدیل شده‌اند. واکاویی سهم ایران از اقتصاد این صنعت باعث شد تا گفتگوی اختصاصی با دکترعبدالجلیل کلانتر هرمزی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رئیس پیشین مرکز پزشکی آموزشی درمانی ۱۵ خرداد، رئیس پیشین انجمن جراحان پلاستيك ايران انجام دهیم.

 

هم اکنون وضعیت ایران از نظر گردشگری سلامت…

ادامه مطلب

اما و اگرهای آزادسازی نرخ هتل‌ها

صبا رضایی -آزادسازی نرخ هتل‌های کشور بحثی است که به تازگی مطرح شده است. به نظر می‌رسد بیشتر فعالان بخش خصوصی و هتلداران کشور با این اقدام موافق باشند اما گروهی نیز معتقدند اتفاقی که برای بلیت هواپیماهای کشور افتاد برای قیمت هتل‌ها نیز رخ می‌دهد و با این کار هزینه اقامت در هتل‌ها به حدی افزایش می‌یابد که امکان سفر کردن برای بیشتر قشرهای جامعه محدود می‌شود و تنها قشر مرفه می‌توانند به راحتی در کشور سفر کنند. شاید آزادساری نرخ هتل‌ها سبب افزایش درآمد حاصل از گردشگران خارجی شود ولی به هر حال گردشگری داخلی نیز برای کشور…

ادامه مطلب

بوی بهبود با عطر جوانان! آینده گردشگری کشور در دست جوانان متخصص

محسن قنبری

کارشناس ارشد گردشگری

 

دیر زمانی است، بر کسی پوشیده نمانده که بدنه رسمی (دولتی) گردشگری کشور با مشکلات و عدم کارایی لازم و نابسامانی‌هایی رو به رو بوده و می‌باشد، عدم برنامه‌ریزی و تصمیمات واقع‌بینانه، ضعف در اجرا و پیگیری، عدم تخصص و روزآمدی لازم کارکنان و عدم ثبات مدیریتی که روی هم رفته و به حق نهادهای مربوطه گردشگری را حائز عناوینی چون پر رفت و آمدترین ارگان دولتی، حیات خلوت مدیران و مسئولین (اشاره به مسئولینی که نیامده رفتند به جای دگر) و ... در سال‌های اخیر کرده است. موضوعاتی که…

ادامه مطلب

برگزاری همایش ها ، مجال ورود گردشگران خارجی به هتل ها را می گیرد

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریدر این باره می گوید: باید همایش های دستگاه های دولتی در شهر های مطرح و مقاصد مهم گردشگران خارجی کاهش یابد یا به فصل های کم گردشگر اختصاص یابد تا هتل ها بتوانند پذیرای گردشگران خارجی باشند.
وی می افزاید رشد حضور گردشگران خارجی در ایران می تواند باعث ارزآوری و اشتغالزایی شود اما این مهم 
به دلیل کمبود هتل ها و مراکز اقامتی کشور با مانع جدی مواجه است. 
این در حالی است که سالیان متمادی در ایران هتل ها و مراکز اقامتی به سبب کمی گردشگر رونق…

ادامه مطلب

افزایش نرخ اتاق هتلها بررسی می شود

رییس جامعه هتلداران ایران از بررسی افزایش نرخ هتلها تا هفته دیگر خبر داد و گفت: ممکن است افزایش با تخفیف همراه شود.

جمشید حمزه زاده درباره اینکه طبق هر سال در پایان فصل تابستان و اواخر شهریور نرخ هتلها افزایش می یابد،گفت: هنوز مشخص نیست آیا در شش ماهه دوم سال ٢٠ درصد افزایش نرخ وجود داشته باشد یا نه چون بازار کشش ندارد و باید عرضه و تقاضا مورد بررسی قرار گیرد ممکن است برخی از استانها کشش داشته باشد که هتلهایش نرخ را افزایش دهند اما بسیاری از استانهای کوچک این…

ادامه مطلب

روند هتل سازی در استان قزوین سرعت چشمگیری یافته است

همزمان با هفته دولت، هتل دو ستاره راژیا با حضور دکتر ملکی مشاور استاندار و مدیر کل حمایت از سرمایه‌گذاری استان، حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مهندس کشاورز رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین و جمعی از مدیران مراکز اقامتی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین محمد علی حضر تی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در مراسم گشایش هتل راژیا یکی از بزرگترین معضلات قزوین در حوزه گردشگری را کمبود فضاهای اقامتی دانست و گفت: از دیرباز کمبود فضاهای اقامتی در استان قزوین…

ادامه مطلب

گردشگری را باید مثل بیمه و بانک، یک صنعت ببینیم

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری خواستار حمایت از سرمایه گذاران بخش گردشگری در کشور شد.

«سعید شیرکوند در مراسم افتتاح فاز اول متل‌ها و کلبه‌های جنگلی پروژه گردشگری جوارم سوادکوه گفت: در دولت تدبیر و امید توجه به ظرفیت‌های گردشگری که در گذشته مورد کم‌توجهی قرار گرفته بود ضرورت یافت.

وی افزود: گردشگری در کشور ما به معنای سفر کردن بوده و درآمدزایی نداشت و اغلب مُخل امنیت شهر مقصد و محیط زیست به شمار می‌رفت.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی و…

ادامه مطلب

برو به صفحه