امروز شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۷
دست دوستی مجلس با گردشگری

کمیسیون گردشگری اتاق ایران با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی در حوزه گردشگری، الزام دولت به تدوین سند راهبری گردشگری در سال اول اجرای برنامه ششم توسعه و لزوم برنامه‌ریزی بلندمدت در این صنعت، تشکیل جلسه داد.

پانزدهمین جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران عصر روز یکشنبه (۲۸ آذرماه) با حضور اعضا، هیات رییسه فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، متخصصان و فعالان گردشگری در سالن جلسات اتاق ایران برگزار شد.

واردات خودروهای گردشگری تسریع شود

احمد اصغری ـ رییس کمیسیون گردشگری…

ادامه مطلب

منتفی شدن ساخت 20طبقه هتل در ویلای نمازی

معاون شهرسازی شهرداری تهران از منتفی شدن ساخت ساختمانی 20طبقه در ویلای نمازی بر اساس طرح تفصیلی خبر داد.

مهندس پژمان پشمچی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به  خبر خروج ویلای نمازی از ثبت آثار ملی و صدور مجوز 20 طبقه‌ برای آن  با بیان اینکه مجوز صادر شده در کمیسیون ماده 5 در سال 91 با ابلاغ طرح تفصیلی جدید از نظر قانونی دیگر ملاک عمل نیست و مالک فعلاً پروانه فعالی برای تخریب و نوسازی در این زمین ندارد، گفت: با رأی نهایی مرجع قضائی عطف به تصمیمات پیشین سازمان میراث فرهنگی که…

ادامه مطلب

درخواست معاون میراث فرهنگی از شهردار تهران

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از شهردار تهران خواست از تخریب «ویلای نمازی» جلوگیری کند.

 محمدحسن طالبیان در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، شهردار تهران درخواست کرد تا «در اسرع وقت نسبت به جلوگیری از تخریب بنای تاریخی «ویلای نمازی» و احیانا خرید ملک، اوامر موکد صادر و اقدام عاجل انجام شود.»

درا ین نامه که به امضای طالبیان رسیده، آمده است:

«همانگونه که مستحضرید ملک و ساختمان معروف به «ویلای نمازی» به پلاک ثبتی «۱/۱۲۱۸/۱۲۲۱» که متاسفانه علی‌رغم تلاش‌های مختلف حقوقی در سالیان گذشته…

ادامه مطلب

هتل‌هایی که می‌گویند ساخته‌اند، کجاست؟

رییس جامعه هتلدران ایران گفت: اطلاعات هتل‌هایی که گفته شده به بهره‌برداری رسیده‌اند، در دسترس نیست، ما نمی‌دانیم این هتل‌ها را کجا ساخته‌اند!

طبق آخرین اعلام سعید شیرکوند ـ معاون  سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در سه و نیم سال گذشته ۳۰ هتل در کشور به بهره‌برداری رسیده و امسال هم ۱۵ هتل دیگر به چرخه خدمات اقامتی اضافه می‌شود و ۱۲۵ هتل دیگر هم درحال آماده‌سازی و ساخت است.

او قبلا نیز گفته بود که ۱۷۵ هتل چهار و پنج ستاره با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۸۰ درصد…

ادامه مطلب

رشد صد در صدی حضور گردشگران در ایران از تاثیرات برجام است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  با بیان اینکه نزدیک به صد درصد در ورود گردشگرانی که با تور به ایران پس از برجام سفر کرده‌اند رشد داشته‌ایم، گفت: از سال 91 تا 94 به طور متوسط سالی 10 درصد رشد داشته‌ایم که این میزان در سال 95 بسیار بیشتر بوده است.

 مرتضی رحمانی موحد 22 آذر ماه در نشست خبری مشترک با خسرو تاج، رییس سازمان توسعه تجارت ایرانافزود: وقتی می‌خواهیم اقتصاد گردشگری به بحث ملی تبدیل شود و درصد آن را افزایش دهیم بحث‌های زیرساختی راه و مسائل اقتصادی و کلیه زنجیره‌های…

ادامه مطلب

گردشگران خارجی تشنه‌ آیین های بومی ما هستند

میثم مهدیانی خطبه‌سرا، کارشناس ارشد گردشگری- چندی پیش با یکی از استادان روانشناسی در منزل فامیل هم صحبت شدم. با او در مورد طرفداری گروهی از مردم از تیم فوتبالی خاصی صحبت کردم. با این عنوان که چه دلیلی دارد مردم به خاطر یک تیم به استادیوم رفته، کلی هزینه کنند و فریاد بکشند و آخر سر چیزی هم نصیبشان نشود. همین باعث شد این استاد لب به سخن بگشاید. او این گونه گردهمایی‌ها را بسیار مفید دانسته و باعث سرزنده بودن جامعه دانست. این استاد محترم گفت نه تنها مسابقات ورزشی بلکه تمام مراسمات ملی و مذهبی باید با همین…

ادامه مطلب

یلدا؛ بهانه‌ای برای گردشگری

صبا رضایی- شب یلدا، شب زایش مهر است. شبی است که نور بر تاریکی پیروز می‌شود و اگرچه ایزدبانوی آناهیتا(ایزد آب) طرد شده و از دنیا می‌رود اما مهر یا میترا فرزند او زاده می‌شود که ایزد خورشید است. مهر نماد نور و حقیقت است و با دروغ مبارزه می‌کند. ایزد راستی و راستگویی در روز پس از شب یلدا، بلندترین و تاریک‌ترین شب سال زاده می‌شود تا به ما ثابت کند پس از هر شب تاریکی، نور و روشنایی آفریده می‌شود. ایرانیان به همین بهانه، در این شب که آخرین شب پاییز نیز است، از گذشته‌های دور تا به…

ادامه مطلب

برنامه‌هایم در راستای بهبود سازمان است

مراسم معارفه «زهرا احمدی‌پور» که ۱۵ آبان‌ماه حکم خود را از رئیس‌جمهور به‌عنوان رئیس‌ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت کرده بود، یکشنبه ۲۳ آبان با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

رئیس‌ جدید سازمان میراث فرهنگی در این مراسم با تاکید بر ضرورت انسجام بین سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، گفت: گستره عملکرد این سازمان از درِ منزل هر ایرانی و یا حتی داخل آن آغاز می‌شود و تا کیلومترها بیرون از این مرزهای کشور را درمی‌نوردد. اگر قرا ر باشد مسئولیتی به کسی محول شود، قرار نیست متولیِ اداره امور این…

ادامه مطلب

زمینه برای همکاری سازمان میراث فرهنگی با وزارتخانه ها وجود دارد

رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی در نخستین روز کاری خود گفت: زمینه مناسبی برای همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سایر وزارتخانه ها و دستگاهها وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، زهرا احمدی پور که روز گذشته با حکم دکتر حسن روحانی رئیس جمهور به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شد، امروز 16 آبان ماه در نخستین روز کاری خود با معاونین و مدیران این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

معاون رئیس جمهور در این نشست با…

ادامه مطلب

تعرفه‌های جدید استانداردسازی تاسیسات گردشگری ابلاغ شد

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مقررات «نحوه تعیین تعرفه‌های ارزیابی کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری» در راستای حمایت از بخش خصوصی و نهادینه سازی فرآیند استانداردسازی در تاسیسات گردشگری با رویکرد کاهش هزینه‌های مربوطه ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، مرتضی رحمانی موحد گفت: با استناد به ماده ۱۱ آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها مصوب سال گذشته در هیات وزیران و شیوه‌نامه درجه‌بندی تاسیسات گردشگری، «مقررات نحوه تعیین تعرفه‌های ارزیابی کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری» از سوی معاونت گردشگری ابلاغ شد.

وی با بیان این که…

ادامه مطلب

برو به صفحه