امروز پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۶ آوریل ۲۰۱۹
آمارهای گردشگری "صحیح" و "دقیق" است

معاون گردشگری گفت: با اصلاح شاخص‌ها و تجمیع مراکز آماردهی، توانستیم در این زمینه وحدت رویه ایجاد کنیم و این ادعا را داریم که آمارهای گردشگری و سفر، صحت و دقت بالایی دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی موحد در نخستین جلسه ستاد خدمات سفر نوروز ۹۶ در استان خوزستانژ، اظهار کرد: ستاد خدمات سفر که در شرایط کنونی در حال فعالیت است، نتیجه آسیب‌شناسی ستاد تسهیلات نوروزی قبلی است.

وی افزود: در ستاد تسهیلات نوروزی مشکلات زیادی وجود داشت، ازجمله مقطعی بودن ستاد، نداشتن پشتوانه حقوقی…

ادامه مطلب

تدوین پیش‌نویس نهایی استانداردسازی هتل‌ها با رویکر جدید

فرزانه صدقی - همواره چالش آزادسازی نرخ تاسیسات گردشگری و واگذاری امور به تشکل‌های بخش خصوصی منوط به استانداردسازی همه مراکز اقامتی بوده است؛ موضوعی که هرچند مورد اتفاق‌نظر مقام‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با نمایندگان بخش خصوصی است اما در عمل مورد اختلاف این دو بخش مهم صنعت گردشگری قرار گرفته است. دو سال پیش مسئولان با طرح بحث استانداردسازی هتل‌ها براساس استانداردهای بین‌المللی تصمیم گرفتند وضعیت هتل‌های کشور را به منظور ارتقای کیفیت خدمات به مسافران و گردشگران ساماندهی کنند اما تاکنون این طرح به جز در چند هتل کلانشهرهای بزرگ مانند تهران، مشهد و…

ادامه مطلب

در انتظاری نوروزی متفاوت!

ستاد هماهنگی خدمات سفر با حضور نمایندگان دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی تشکیل جلسه داد تا برای نوروزی متفاوت در سال ۹۶ برنامه‌ریزی کند که طی آن بر ارائه راهکاری به منظور کاهش سوانح جاده‌ای و ترافیکی تاکید شد.

 مرتضی رحمانی‌موحد ـ معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ در این جلسه اظهار کرد: فکر می‌کنم پس از گذشت سه نوروز از زمان تشکیل ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، طبق مصوبه دولت باید با همفکری و استفاده از تجربیات موفق، نوروز متفاوتی را در سال ۹۶ ایجاد کنیم. ایده‌ها و اندیشه‌هایی…

ادامه مطلب

این رویداد بین‌المللی را تخطئه نکنید

«کنوانسیون بین‌المللی راهنمایان تور کاملا خودگردان است و دولت بودجه‌ خاصی به آن تخصیص نداده که شائبه‌ای ایجاد کند. طبیعتا برگزاری رویدادی در این سطح بدون ایراد نخواهد بود، اما نباید همه تلاش‌های صورت گرفته را تخطئه کرد و یا خفیف جلوه داد.»

فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری درحالی سال گذشته رسما میزبانی هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری را به ایران واگذار کرد که نائب رییس آن فدراسیون در سفری به کشورمان پس از ارزیابی ۱۰۰ روزه، مهمترین فاکتور ایران در گردشگری را مهمان‌نوازی مردم دانست و پس از وارد کردن ایرادهای فنی به…

ادامه مطلب

کاهش آمار گردشگران خارجی در نیمه اول امسال

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: کشورهای حاشیه خلیج فارس یکی از منابع مهم ورود گردشگر به کشور ما بودند که با تحولات رخ‌داده در یک سال اخیر در روابط مان با این کشورها، ضربه خوردیم و کاهش آمار ورودی از این حوزه به کاهش آمار گردشگران خارجی در نیمه اول امسال منجر شده است.

 مرتضی رحمانی‌موحد در حاشیه برگزاری جشنواره سفره ایرانی، بیان کرد: امیدواریم این برنامه موجب معرفی هرچه بهتر ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان کرمان شود و با توجه به اقداماتی که اداره کل میراث فرهنگی…

ادامه مطلب

دست دوستی مجلس با گردشگری

کمیسیون گردشگری اتاق ایران با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی در حوزه گردشگری، الزام دولت به تدوین سند راهبری گردشگری در سال اول اجرای برنامه ششم توسعه و لزوم برنامه‌ریزی بلندمدت در این صنعت، تشکیل جلسه داد.

پانزدهمین جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران عصر روز یکشنبه (۲۸ آذرماه) با حضور اعضا، هیات رییسه فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، متخصصان و فعالان گردشگری در سالن جلسات اتاق ایران برگزار شد.

واردات خودروهای گردشگری تسریع شود

احمد اصغری ـ رییس کمیسیون گردشگری…

ادامه مطلب

منتفی شدن ساخت 20طبقه هتل در ویلای نمازی

معاون شهرسازی شهرداری تهران از منتفی شدن ساخت ساختمانی 20طبقه در ویلای نمازی بر اساس طرح تفصیلی خبر داد.

مهندس پژمان پشمچی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به  خبر خروج ویلای نمازی از ثبت آثار ملی و صدور مجوز 20 طبقه‌ برای آن  با بیان اینکه مجوز صادر شده در کمیسیون ماده 5 در سال 91 با ابلاغ طرح تفصیلی جدید از نظر قانونی دیگر ملاک عمل نیست و مالک فعلاً پروانه فعالی برای تخریب و نوسازی در این زمین ندارد، گفت: با رأی نهایی مرجع قضائی عطف به تصمیمات پیشین سازمان میراث فرهنگی که…

ادامه مطلب

درخواست معاون میراث فرهنگی از شهردار تهران

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از شهردار تهران خواست از تخریب «ویلای نمازی» جلوگیری کند.

 محمدحسن طالبیان در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، شهردار تهران درخواست کرد تا «در اسرع وقت نسبت به جلوگیری از تخریب بنای تاریخی «ویلای نمازی» و احیانا خرید ملک، اوامر موکد صادر و اقدام عاجل انجام شود.»

درا ین نامه که به امضای طالبیان رسیده، آمده است:

«همانگونه که مستحضرید ملک و ساختمان معروف به «ویلای نمازی» به پلاک ثبتی «۱/۱۲۱۸/۱۲۲۱» که متاسفانه علی‌رغم تلاش‌های مختلف حقوقی در سالیان گذشته…

ادامه مطلب

هتل‌هایی که می‌گویند ساخته‌اند، کجاست؟

رییس جامعه هتلدران ایران گفت: اطلاعات هتل‌هایی که گفته شده به بهره‌برداری رسیده‌اند، در دسترس نیست، ما نمی‌دانیم این هتل‌ها را کجا ساخته‌اند!

طبق آخرین اعلام سعید شیرکوند ـ معاون  سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در سه و نیم سال گذشته ۳۰ هتل در کشور به بهره‌برداری رسیده و امسال هم ۱۵ هتل دیگر به چرخه خدمات اقامتی اضافه می‌شود و ۱۲۵ هتل دیگر هم درحال آماده‌سازی و ساخت است.

او قبلا نیز گفته بود که ۱۷۵ هتل چهار و پنج ستاره با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۸۰ درصد…

ادامه مطلب

رشد صد در صدی حضور گردشگران در ایران از تاثیرات برجام است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  با بیان اینکه نزدیک به صد درصد در ورود گردشگرانی که با تور به ایران پس از برجام سفر کرده‌اند رشد داشته‌ایم، گفت: از سال 91 تا 94 به طور متوسط سالی 10 درصد رشد داشته‌ایم که این میزان در سال 95 بسیار بیشتر بوده است.

 مرتضی رحمانی موحد 22 آذر ماه در نشست خبری مشترک با خسرو تاج، رییس سازمان توسعه تجارت ایرانافزود: وقتی می‌خواهیم اقتصاد گردشگری به بحث ملی تبدیل شود و درصد آن را افزایش دهیم بحث‌های زیرساختی راه و مسائل اقتصادی و کلیه زنجیره‌های…

ادامه مطلب

برو به صفحه