امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۶ آوریل ۲۰۱۹
هشدار در خصوص گسترش آپارتما‌هاي بدون مجوز براي اسکان مسافران خارجي

رئيس اتحاديه هتل ها و هتل آپارتمانهاي استان تهران در خصوص گسترش آپارتما‌هاي بدون مجوز براي اسکان مسافران خارجي و عدم نظارت بر آنها هشدار داد.

به گزارش اتحاديه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌هاي استان تهران، محمد علي فرخ ‌مهر  با اشاره به وضعيت نظارت بر امور گردشگران گفت: ورود گردشگر انفرادي و گروهي به ايران ابتدا به نهادهايي که در مبادي ورودي هستند مرتبط است سپس به بخش هاي ديگر اعم از آژانسها، تورگردانها و در نهايت،حوزه هاي اقامتي مانند هتل ها براي ارائه خدمات به گردشگران پيش بيني شده است.

وي با اشاره به مشکلات نظارت…

ادامه مطلب

ارائه تسهیلات ارتباطی سیم کارت و بسته اینترنتی به مهمانان بزرگترین رویداد گردشگری ایران

 همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری بزرگترین رویداد گردشگری ایران با حضور بیش از 300 راهنمای گردشگری خارجی طی بهمن ماه ، تفاهم نامه‌ای برای ارائه تسهیلات ارتباطاتی از قیبل سیم کارت و بسته اینترنتی رایگان به مهمانان خارجی به امضاء رسید.

به گزارش دبیرخانه کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران 2017، یکی از سوالات متداول ثبت نام کنندگان خارجی از دبیرخانه کنوانسیون، امکان دسترسی به اینترنت در ایران بوده و این قول به آن‌ها داده شده بود تا امکان دسترسی به اینترنت را برای شرکت کنندگان در هر لحظه فراهم شود.

 طی روز گذشته با همکاری…

ادامه مطلب

انتشار دو كتاب مهمان داری و مهمان نوازي ایرانی و تاريخ سفر در ايران/ همزمان با برگزاري كنوانسيون جهاني راهنمايان گردشگري

 همزمان با برگزاري كنوانسيون جهاني راهنمايان گردشگري، دو كتاب "مهمان داری و مهمان نوازي ایرانی" و "تاريخ سفر در ايران" با حمایت کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری ایران چاپ و منتشر شد.

كتاب "مهمان داری و مهمان نوازي ایرانی" را لیدا علی نژاد سلیم و کتاب "تاريخ سفر در ايران" را مریم ناوی به نگارش درآورده و در انتشارات دفتر پژوهشهای فرهنگی ایران به چاپ درآورده اند.

کتاب مهمان داری و مهمان نوازي ایرانی در هشت فصل شامل ادبیات و مهمان نوازی، مهمان نوازی و جامعه شناسی ایرانی، مهان نوازی در گذر تاریخ، دیدگاههای مذهبی درباره…

ادامه مطلب

کنوانسیون ۲۰۱۷ نمونه موفقی از فعالیت بخش خصوصی است

المیرا سلطانی- در راستای برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری سال ۲۰۱۷ و از جهت اهمیت به سزای آن، در نشستی صمیمی با جناب آقای دکتر مهدی کروبی، مدیر محترم گروه مدیریت گردشگری دانشگاه علامه طباطبائی وجوه مختلف اهمیت این رویداد را مورد بررسی قرار دادیم. گفتنی است گروه مدیریت گردشگری دانشگاه علامه طباطبائی تهران به عنوان دانشگاه مادر این رشته، پرسابقه‌ترین مرکز آموزش گردشگری در کشور می‌باشد که با تربیت دانشجویان ممتاز گردشگری در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، تا کنون سهم به سزایی در توسعه علمی این صنعت در کشور را داشته است. در ادامه و…

ادامه مطلب

ایران میزبان جهان/ کنوانسون جهانی گردشگران فرصتی تکرار نشدنی

المیرا سلطانی- کمتر از یک ماه تا ورود راهنمایان گردشگری به ایران و برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان در کشورمان باقی مانده است. مراسمی که به زعم تمام متخصصان گردشگری مهم‌ترین رویداد کشور طی چند دهه اخیر است.

حدود دو سال پیش بود که در جریان شانزدهمین کنوانسیون راهنمایان گردشگری که در شهر پراگ برگزار شد، تیم ۹ نفره از سوی کانون انجمن‌های صنفی کارگری راهنمایان سراسر کشور از طرف ایران نامزدی خود را برای برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری سال ۲۰۱۷ اعلام کرد. حضور ایران به عنوان نامزد برگزاری کنوانسیون برای اولین مرتبه بود…

ادامه مطلب

افزودن 900 تخت به ظرفیت‌های اقامتی سمنان

معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های میراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان از برنامه‌ریزی برای افزودن 900 تخت اقامتی بر ظرفیت زیرساخت‌های گردشگری در این استان خبر داد.

محمد طاهریان در گفت‌وگو با ایسنا، از افتتاح سه هتل در این استان تا پایان امسال خبر داد و اظهار کرد: این هتل‌ها به‌تنهایی 120 تخت به ظرفیت‌های اقامتی در این استان اضافه می‌کنند.

وی با بیان این‌که دولت یازدهم در این چند سال توجه بسیار ویژه‌ای به حوزه گردشگری داشته است، افزود: استان سمنان نیز به تبع این سیاست‌های کلان…

ادامه مطلب

امور قابل‌واگذاری سازمان میراث‌فرهنگی به بخش خصوصی احصا می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در آغاز این نشست دکتر زهرا احمدی پور با اشاره به اینکه سیاست‌گذاری و تدوین برنامه در حوزه گردشگری در معاونت گردشگری سازمان اتفاق می‌افتد، گفت: ما در هر دو بخش سیاست‌گذاری و تدوین برنامه، نیازمند کمک بخش خصوصی هستیم، چراکه دایره مخاطبان صنعت گردشگری متنوع است و این تنوع ما را ملزم به شناخت ذائقه افراد می‌کند، اگر معاونت گردشگری به‌تنهایی بخواهد در این حوزه عمل کند، بین سیاست‌های تعیین‌شده و واقعیت‌های موجود فاصله جدی به وجود می‌آید، اما با حضور بخش خصوصی که…

ادامه مطلب

درجه‌بندی هتل‌های ایران با مدل فرانسوی و نروژی

 

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری از اجرای ضوابط جدید درجه‌بندی هتل‌های ۱ تا ۵ ستاره و هتل آپارتمان‌ها با تاکید بر دو شاخص «توسعه پایدار گردشگری» و «دسترسی برای افراد ناتوان جسمی» از سال آینده خبر داد.

ولی تیموری به ایسنا گفت:‌ ضوابط جدید تاکید  بیشتری بر کیفیت خدمات و تامین رضایت مشتری دارند و برخلاف ضوابط قبلی بر پایه‌ی مساحت و ارتفاع ساختمان استوار نیست که اجرای آن هزینه سنگینی روی دست صاحب هتل بگذارد.

تیموری اظهار کرد: این ضوابط…

ادامه مطلب

بلومبرگ: ایران یکی از ۲۰ مقصد برتر گردشگری ۲۰۱۷ است
مردم هیچ کشوری به اندازه ایرانی‌ها مهمان‌نواز نیستند

پایگاه اینترنتی بلومبرگ در گزارشی تحت عنوان «مکان‌هایی که در 2017 باید به آن‌ها سفر کنید»، ایران را جزو ۲۰ مقصد گردشگری ۲۰۱۷ قرار داد.

*‌ در این گزارش نوشته شده بود: برای مسافران بی‌باک این سؤال پیش می‌آید که آیا باید به ایران سفر کنند یا خیر و سپس توضیح داد که فرایند درخواست روادید طولانی و پیچیده است. گردشگران آمریکایی، انگلیسی و کانادایی باید راهنما داشته باشند و ضمنا باید قوانین مربوط به پوشش را رعایت کرد اما حرف ما را بپذیرید، که تحمل این دشواری‌ها ارزشش…
ادامه مطلب

دستیابی به ۳۲ منوی غذای ایرانی در جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری»

معاون گردشگری کشور، دستیابی به ۳۲ منوی غذای ایرانی و ورود به فهرست رستوران ها را یکی از دستاوردهای جشنواره‌های منطقه‌ای «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی موحد در مراسم آیینی آخرین جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» منطقه ۸ کشور با معرفی برترین سرآشپزهای استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان و منطقه آزاد اروند، گفت: دستیابی به ۳۲ منوی غذای ایرانی از مهمترین دستاوردهای این جشنواره در هشت منطقه کشور بوده و بی‌شک این تلاش، زمینه‌ساز توانمندی و ارتقاء فرهنگ…

ادامه مطلب

برو به صفحه