امروز شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۷
برگزاری پیش‌نشست همایش گردشگری و معنویت در مشهد

 

محدثه خرم دل- پیش‌‌نشست همایش گردشگری و معنویت، صبح شنبه، ۹ بهمن‌ماه، با حضور علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی و زارع صفت، مدیرکل میراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در مجتمع فرهنگی توریستی آبادگران مشهد برگزار شد.

حسین امینی، مدیرعامل شرکت آبادگران، در ابتدای مراسم ضمن خوشامدگویی به میهمانان بیان کرد ایران به سبب فرهنگ و تمدن ویژه ای که دارد میتواند از نظر گردشگری فرهنگی ارتقا یابد، اگر رویکرد معنوی نیز مدنظر گرفته شود میتوان بعنوان یک منبع پایدار از آن بهرمند شد.

 زارع صفت، مدیرکل میراث مشهد نیز اظهار داشت اگر ما رویکرد معنوی را…

ادامه مطلب

ریاست جمهوری: "با برجام سفره هامان را برای مهمانانمان، گردشگران خارجی، پهن کرده ایم"

 

با حضور ریاست جمهوری افتتاحیه هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان تور برگزار گشت

مراسم افتتاحیه هفدهمین کنوانسیون بین‌المللی راهنمایان گردشگری صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد، 314  راهنما از 50 کشور جهان در سالن اجلاس سران برگزار شد.

 به گزارش هتل، ایران از ششم بهمن ماه میزبان بزرگترین گردهمایی راهنمایان گردشگری جهان است که این رویداد هر دو سال یک‌بار در یکی از کشورهای عضو فدراسیون جهانی راهنمایان برگزار می‌شود.

حسن روحانی ریاست محترم جمهور با حضور…

ادامه مطلب

«اولین هتل ایران» خواهان پیدا کرد

«گراند هتل»، قدیمی‌ترین هتل ایران در قزوین به پس از چند سال هشدار رسانه‌ها نسبت به وضعیت نامناسبش، بالاخره در فهرست مزایده‌ صندوق احیای آثار تاریخی به چشم آمد و خواهان پیدا کرد.

«گراند هتل» قزوین، یکی از نمونه‌های هتل به شیوه مدرن و اروپایی در سال‌های پایانی دوره قاجاری و به مساحت سه هزار متر مربع ساخته شده است، اما متأسفانه این بنا امروز در وضعیت مناسبی نیست و نیاز به رسیدگی فوری دارد.

به همین دلیل به گفته‌ علی کاظمی، معاون سرمایه‌گذاری و اقتصادی صندوق احیاء و بهره‌برداری از آثار تاریخی در شهریور ماه…

ادامه مطلب

اینترنت رایگان برای گردشگران در نوروز ۹۶

فهرست عناوین فعالیت‌ها برای نوروز متفاوت و ویژه ۹۶ در بیست و سومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر بررسی شد که راه‌اندازی رایگان وای‌فای در مسیرهای گردشگری یکی از این برنامه‌هاست.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیست ‌و ‌سومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شامگاه گذشته ۲۲ بهمن‌ماه با حضور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری، فیاضی معاون توسعه مدیریت وزارت صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد و به میزبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

در…

ادامه مطلب

"منابع انسانی سبز" راهکاری نوین برای موفقیت پایدار

المیرا سلطانی -یازدهمین دوره همایش مدیریت سبز و دهمین دوره کنفرانس توانمندسازی منابع انسانی در روزهای 27 و 28 دی ماه در محل هتل المپیک تهران برگزار گردید. این کنفرانس با هدف ارتقا دانش منابع انسانی صنایع و شرکت های تولیدی و خدماتی کشور با رویکرد سبز برگزار  گردید. منظور از رویکرد سبز همسویی و همگرایی مسئولیت اقتصادی، اجتماعی و  زیست محیطی است. برای دستیابی به چنین همگرایی و همسویی نیازمند منابع انسانی هستیم که از توانمندی لازم برای ردیابی پیامد رفتار و عملکرد سازمانی خود نسبت به محیط زیست برخوردار باشد. 

همکاری انجمن مدیریت…

ادامه مطلب

هشدار در خصوص گسترش آپارتما‌هاي بدون مجوز براي اسکان مسافران خارجي

رئيس اتحاديه هتل ها و هتل آپارتمانهاي استان تهران در خصوص گسترش آپارتما‌هاي بدون مجوز براي اسکان مسافران خارجي و عدم نظارت بر آنها هشدار داد.

به گزارش اتحاديه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌هاي استان تهران، محمد علي فرخ ‌مهر  با اشاره به وضعيت نظارت بر امور گردشگران گفت: ورود گردشگر انفرادي و گروهي به ايران ابتدا به نهادهايي که در مبادي ورودي هستند مرتبط است سپس به بخش هاي ديگر اعم از آژانسها، تورگردانها و در نهايت،حوزه هاي اقامتي مانند هتل ها براي ارائه خدمات به گردشگران پيش بيني شده است.

وي با اشاره به مشکلات نظارت…

ادامه مطلب

ارائه تسهیلات ارتباطی سیم کارت و بسته اینترنتی به مهمانان بزرگترین رویداد گردشگری ایران

 همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری بزرگترین رویداد گردشگری ایران با حضور بیش از 300 راهنمای گردشگری خارجی طی بهمن ماه ، تفاهم نامه‌ای برای ارائه تسهیلات ارتباطاتی از قیبل سیم کارت و بسته اینترنتی رایگان به مهمانان خارجی به امضاء رسید.

به گزارش دبیرخانه کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران 2017، یکی از سوالات متداول ثبت نام کنندگان خارجی از دبیرخانه کنوانسیون، امکان دسترسی به اینترنت در ایران بوده و این قول به آن‌ها داده شده بود تا امکان دسترسی به اینترنت را برای شرکت کنندگان در هر لحظه فراهم شود.

 طی روز گذشته با همکاری…

ادامه مطلب

انتشار دو كتاب مهمان داری و مهمان نوازي ایرانی و تاريخ سفر در ايران/ همزمان با برگزاري كنوانسيون جهاني راهنمايان گردشگري

 همزمان با برگزاري كنوانسيون جهاني راهنمايان گردشگري، دو كتاب "مهمان داری و مهمان نوازي ایرانی" و "تاريخ سفر در ايران" با حمایت کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری ایران چاپ و منتشر شد.

كتاب "مهمان داری و مهمان نوازي ایرانی" را لیدا علی نژاد سلیم و کتاب "تاريخ سفر در ايران" را مریم ناوی به نگارش درآورده و در انتشارات دفتر پژوهشهای فرهنگی ایران به چاپ درآورده اند.

کتاب مهمان داری و مهمان نوازي ایرانی در هشت فصل شامل ادبیات و مهمان نوازی، مهمان نوازی و جامعه شناسی ایرانی، مهان نوازی در گذر تاریخ، دیدگاههای مذهبی درباره…

ادامه مطلب

کنوانسیون ۲۰۱۷ نمونه موفقی از فعالیت بخش خصوصی است

المیرا سلطانی- در راستای برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری سال ۲۰۱۷ و از جهت اهمیت به سزای آن، در نشستی صمیمی با جناب آقای دکتر مهدی کروبی، مدیر محترم گروه مدیریت گردشگری دانشگاه علامه طباطبائی وجوه مختلف اهمیت این رویداد را مورد بررسی قرار دادیم. گفتنی است گروه مدیریت گردشگری دانشگاه علامه طباطبائی تهران به عنوان دانشگاه مادر این رشته، پرسابقه‌ترین مرکز آموزش گردشگری در کشور می‌باشد که با تربیت دانشجویان ممتاز گردشگری در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، تا کنون سهم به سزایی در توسعه علمی این صنعت در کشور را داشته است. در ادامه و…

ادامه مطلب

ایران میزبان جهان/ کنوانسون جهانی گردشگران فرصتی تکرار نشدنی

المیرا سلطانی- کمتر از یک ماه تا ورود راهنمایان گردشگری به ایران و برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان در کشورمان باقی مانده است. مراسمی که به زعم تمام متخصصان گردشگری مهم‌ترین رویداد کشور طی چند دهه اخیر است.

حدود دو سال پیش بود که در جریان شانزدهمین کنوانسیون راهنمایان گردشگری که در شهر پراگ برگزار شد، تیم ۹ نفره از سوی کانون انجمن‌های صنفی کارگری راهنمایان سراسر کشور از طرف ایران نامزدی خود را برای برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری سال ۲۰۱۷ اعلام کرد. حضور ایران به عنوان نامزد برگزاری کنوانسیون برای اولین مرتبه بود…

ادامه مطلب

برو به صفحه