امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۶ آوریل ۲۰۱۹
میهمان‌نوازی کنیم

رقیه خدابنده- «اغلب مردم گردشگری را یک حرفه اقتصادی و تجاری تصور می‌کنند این در حالی است که گردشگری بسیار فراتر از اقتصاد بوده و عرصه و میدانی از فرهنگ، میراث گذشتگان، مذهب، تاریخ و... را در برمی‌گیرد. جهانگردی گذر در جهان کنونی بدون در نظر گرفتن مرزها طی زمان است. جهانگردی هدایت‌کننده بشر امروز به فضایی است که ما از آن به عنوان دهکده جهانی یاد می‌کنیم. دهکده‌ای که مردم آن با ملیت‌های مختلف، بدون محدودیت ارتباط داشته و با یکدیگر دیدار می‌کنند.»

اینها بخشی از صحبت‌های پروفسور جعفر جعفری، استاد بزرگ و نام آشنای صنعت گردشگری جهان…

ادامه مطلب

برند یعنی رفتار عالی با میهمان

 

سمیرا دشتبانی روزبهانی- برای بسیاری از مردم «تشریفات» مترادف با اسراف و تجمل‌خواهی است و برخی آن را اصول و آیین سلطه زورمداران، اربابان و طبقات بالای جامعه بر ضعیفان، رعیت و مردم فرودست می‌دانند. اما به اعتقاد علی محمد بیدارمغز که سالیان متمادی در امر تشریفات تحقیق و عمل داشته، یک مفهوم تشریفات «ترتیبات» است. در این معنی، روش و سبک انجام هر کاری را ترتیبات انجام آن می‌دانیم که توسط فرد یا گروهی کارشناس توصیه و یا بر اثر تداوم و تکرار برخی از امور و انتخاب بهترین آنها تثبیت شده است. تشریفات در این معنی…

ادامه مطلب

بی‌اعتمادی مردم محصول تخلفات آژانس‌های گردشگری

صبا رضایی- اگرچه بسیاری از آژانس‌های گردشگری کشور بسیار قابل اعتماد بوده و به خوبی توسط افراد مجرب و متخصص اداره می‌شوند اما همین چند آژانس گردشگری که تخلف می‌کنند و با دروغ و به ناحق پول گردشگران را به جیب می‌زنند، اعتماد مسافران و گردشگران را نسبت به آژانس‌های گردشگری و تورهای سفر خدشه‌دار کرده‌اند. عمل نکردن به تعهدات توسط آژانس‌های گردشگری، افزایش هزینه‌های سفر در فصل‌های پرسفر و تعطیلات از سوی برگزارکنندگان تورهای سفر از یک سو و نبود نظارت جدی و برخورد قاطع با آژانس‌های گردشگری خاطی از سویی دیگر موجب شده تا گردشگران نسبت به آژانس‌های…

ادامه مطلب

دهمین "نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته" افتتاح شد

به گزارش هتل، صبح امروز، دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزرای گردشگری چند کشور خارجی در محل نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

زهرا احمدی‌پور، رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری  در این مراسم اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با انتخاب مسیر گفت‌وگو در تلاش است از ظرفیت گردشگری برای افزایش قدرت ملی استفاده کند. وی ادامه داد: این نمایشگاه تأکید بر این دارد که ایران سرزمین تمدن و تنوع است و ما در این بستر توانایی داریم گردشگری را تقویت…

ادامه مطلب

نخستین سمینار گردشگری غذا با رویکرد اسلوفود

محدثه خرم دل- نخستین سمینار گردشگری غذا با رویکرد اسلوفود، صبح دوشنبه یازدهم بهمن ماه با حضور خانم پودینه نماینده ی اسلوفود ایران وآقایان زارع صفت ,مدیر کل میراث فرهنگی ,صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ,فرید جواهرزاده,مدیر گروه گردشگری دانشگاه بینالود, میکله رومیز نماینده ی اسلوفود ایتالیا, امیر سالاری ,استادیار دانشگاه فردوسی در هتل میثاق مشهد برگزار شد

پودینه در ابتدای مراسم ضمن خوش آمدگویی به میهمانان بیان کرد:اسلوفود غذای خوب ,پاک و عادلانه برای همه است. انتخاب هدفمند حلزون به عنوان نماد اسلوفود و به معنای ایده و روشی از زندگیست که نیازمند اطمینان بیشتر حمایت مداوم…

ادامه مطلب

برگزاری پیش‌نشست همایش گردشگری و معنویت در مشهد

 

محدثه خرم دل- پیش‌‌نشست همایش گردشگری و معنویت، صبح شنبه، ۹ بهمن‌ماه، با حضور علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی و زارع صفت، مدیرکل میراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در مجتمع فرهنگی توریستی آبادگران مشهد برگزار شد.

حسین امینی، مدیرعامل شرکت آبادگران، در ابتدای مراسم ضمن خوشامدگویی به میهمانان بیان کرد ایران به سبب فرهنگ و تمدن ویژه ای که دارد میتواند از نظر گردشگری فرهنگی ارتقا یابد، اگر رویکرد معنوی نیز مدنظر گرفته شود میتوان بعنوان یک منبع پایدار از آن بهرمند شد.

 زارع صفت، مدیرکل میراث مشهد نیز اظهار داشت اگر ما رویکرد معنوی را…

ادامه مطلب

ریاست جمهوری: "با برجام سفره هامان را برای مهمانانمان، گردشگران خارجی، پهن کرده ایم"

 

با حضور ریاست جمهوری افتتاحیه هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان تور برگزار گشت

مراسم افتتاحیه هفدهمین کنوانسیون بین‌المللی راهنمایان گردشگری صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد، 314  راهنما از 50 کشور جهان در سالن اجلاس سران برگزار شد.

 به گزارش هتل، ایران از ششم بهمن ماه میزبان بزرگترین گردهمایی راهنمایان گردشگری جهان است که این رویداد هر دو سال یک‌بار در یکی از کشورهای عضو فدراسیون جهانی راهنمایان برگزار می‌شود.

حسن روحانی ریاست محترم جمهور با حضور…

ادامه مطلب

«اولین هتل ایران» خواهان پیدا کرد

«گراند هتل»، قدیمی‌ترین هتل ایران در قزوین به پس از چند سال هشدار رسانه‌ها نسبت به وضعیت نامناسبش، بالاخره در فهرست مزایده‌ صندوق احیای آثار تاریخی به چشم آمد و خواهان پیدا کرد.

«گراند هتل» قزوین، یکی از نمونه‌های هتل به شیوه مدرن و اروپایی در سال‌های پایانی دوره قاجاری و به مساحت سه هزار متر مربع ساخته شده است، اما متأسفانه این بنا امروز در وضعیت مناسبی نیست و نیاز به رسیدگی فوری دارد.

به همین دلیل به گفته‌ علی کاظمی، معاون سرمایه‌گذاری و اقتصادی صندوق احیاء و بهره‌برداری از آثار تاریخی در شهریور ماه…

ادامه مطلب

اینترنت رایگان برای گردشگران در نوروز ۹۶

فهرست عناوین فعالیت‌ها برای نوروز متفاوت و ویژه ۹۶ در بیست و سومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر بررسی شد که راه‌اندازی رایگان وای‌فای در مسیرهای گردشگری یکی از این برنامه‌هاست.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیست ‌و ‌سومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شامگاه گذشته ۲۲ بهمن‌ماه با حضور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری، فیاضی معاون توسعه مدیریت وزارت صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد و به میزبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

در…

ادامه مطلب

"منابع انسانی سبز" راهکاری نوین برای موفقیت پایدار

المیرا سلطانی -یازدهمین دوره همایش مدیریت سبز و دهمین دوره کنفرانس توانمندسازی منابع انسانی در روزهای 27 و 28 دی ماه در محل هتل المپیک تهران برگزار گردید. این کنفرانس با هدف ارتقا دانش منابع انسانی صنایع و شرکت های تولیدی و خدماتی کشور با رویکرد سبز برگزار  گردید. منظور از رویکرد سبز همسویی و همگرایی مسئولیت اقتصادی، اجتماعی و  زیست محیطی است. برای دستیابی به چنین همگرایی و همسویی نیازمند منابع انسانی هستیم که از توانمندی لازم برای ردیابی پیامد رفتار و عملکرد سازمانی خود نسبت به محیط زیست برخوردار باشد. 

همکاری انجمن مدیریت…

ادامه مطلب

برو به صفحه