امروز جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ | ۲۴ نوامبر ۲۰۱۷
اجراي طرح تطبیق استانداردهای کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری

بيش از 60 گواهينامه‌ كيفيت استاندارد خدمات گردشگري پس از ارزيابي نزديك به 180  واحد گردشگري كشور صادر شده است.

ارزيابي خدمات تاسيسات گردشگري از جمله بحث‌هاي كش‌داري و مفصلي است كه هر بار سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري تلاش مي‌كند به آن بپردازد تا شايد اندكي تغيير در كيفيت خدمات ايجاد شود؛ ولي با اين حال، نتايج اين بازبيني‌ها و نظارت‌ها چندان از نظر مردم روشن نيست و اين تغيير در كيفيت خدمات آن‌چنان به چشم نمي‌آيد، به‌طوري كه اگر به هتلي كه چند سال پيش هم از آن استفاده كرده باشيد، برويد…

ادامه مطلب

در مجمع عادي ساليانه شركت سمگا مطرح شد: سرمايه‌گذاري در بازارهاي بين‌المللي گردشگري

مجمع عادي ساليانه شركت سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران(سمگا) مربوط به دوره مالي منتهي به 30 آذر ماه 1390 با حضور بيش از 82 سهامداران اين شركت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی "شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران" ، حاضرین در مجمع پس از انتخاب "مهدی جهانگیری" رییس هیات مدیره "سمگا" به عنوان رییس مجمع و همچنین انتخاب "مهندس امین تفرشی" نماینده "بانک پاسارگاد" و "سید حامد واحدی" به عنوان ناظرین و "خدابخش" مدیر دفتر حقوقی به عنوان منشی جلسه درباره تصویب گزارش مالی هیات مدیره و بازرس قانونی این شرکت، تصویب ترازنانه…

ادامه مطلب

رشد ۵.۱ درصدی صنعت گردشگری ایران در سال 2011

شوراي جهانی مسافرت و گردشگری طی گزارشی به بررسی وضعیت صنعت گردشگری ایران در سال 2011 و چشم‌انداز آن در سال ۲۰۱۲ پرداخته است.
این گزارش رشد خوبی را برای صنعت گردشگری ایران طی سال جاری پیش‌بینی کرده است. بر اساس پیش‌بینی این سازمان صنعت گردشگری ایران در سال 2012 با رشد 3.1 درصدی مواجه خواهد شد. این صنعت در سال گذشته میلادی نیز رشد 5.1 درصدی را تجربه کرده است. این در حالی است که رشد صنعت گردشگری ایران در سال ۲۰۱۰ منفی یک درصد اعلام شده بود.
بر اساس این گزارش ارزش کل صنعت گردشگری…

ادامه مطلب

در نشست کمیته متناظراستانداردسازی خدمات گردشگری عنوان شد:

كارگروه‌هاي تخصصي،ضرورتي كه بايد انجام گيرد در نشست کمیته متناظراستانداردسازی خدمات گردشگری عنوان شد: كارگروه‌هاي تخصصي،ضرورتي كه بايد انجام گيرد 

هتل: در نشست زمستانی كميته متناظر استانداردسازي خدمات گردشگري كه روز سه‌شنبه 25 بهمن ماه با حضور رياست كميته و جمعي از اعضاي آن در سازمان ملي استاندارد انجام گرفت، بر ضرورت تشكيل و تعيين كارگروه‌ها‌ي تخصصي در كميته متناظر به منظور بررسي مدارك ارجاع شده از سوي سازمان بين‌المللي استانداردسازي (ISO) در زمينه خدمات گردشگري تاكيد شد.
به گزارش خبرنگار هتل، ریيس روحاني، رياست كميته متناظر با اشاره به فراواني وگستردگي شاخص‌ها و…

ادامه مطلب

گزارشي از پنجمين نمايشگاه خدمات و تجهيزات گردشگري و هتلداري ايران

18 تا 21 بهمن ماه محل دايمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران براي پنجمين سال با شعار «دور دنيا در چهار روز» ميزبان دست‌اندركاران و فعالان حوزه گردشگري و هتلداري كشور شد تا دفتري ديگر از نمايشگاه بين‌المللي خدمات و تجهيزات گردشگري و هتلداري ايران ورق بخورد.
نمايشگاه امسال مقارن شد با روزهاي سرد و برفي بهمن ماه كه هياهوي نوسانات قيمت ارز، بازار حدس‌ و گمانه‌زني را درباره آينده صنعت گردشگري و هتلداري داغ كرده بود.
در اين نمايشگاه كه به گفته مسوولان نخستين نمايشگاه ثبت شده ايران در تقويم جهاني جهانگردي است، در حدود 150 غرفه…

ادامه مطلب

چهارمين نمايشگاه تخصصي بين‌المللي هتلداري مشهد برگزار شد

چهارمين نمايشگاه تخصصي بين‌المللي گردشگري، هتلداري، تجهيزات و صنايع وابسته به صورت همزمان با سومين نمايشگاه بين‌المللي خطوط هوايي و دفاتر مسافرتي و گردشگري و همچنين سومين نمايشگاه بين‌المللي آشپزخانه‌هاي صنعتي و تجهيزات رستوران به مدت 4 روز از 11 تا 14بهمن ماه توسط شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي مشهد، در محل دايمي نمايشگاه‌هاي اين شهر در حالي برگزار شد كه سرماي طاقت‌فرساي هوا طاقت خيلي‌ها را طاق كرده بود.
اين نمايشگاه كه با همكاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور، جامعه هتلداران ايران، انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرت هوايي و گردشگري كشور و استان خراسان…

ادامه مطلب

هتل‌هاي سنتي، افتخاری برای صنعت هتلداری

گويي در تاريخ سفر كرده‌اي به روزگاران قديم، روزگاراني كه نديدي ولي مي‌تواني فضا و حس و حال آن را دريابي. گذشته و حال در اينجا به هم درآميخته، به ‌گونه‌اي كه به هر سو بنگري گذشته‌ها و زندگي مردمان آن را مي‌تواني تجسم كني. تجربه يك سفر تاريخي و گذراندن لحظاتي در فضاي زندگي‌هاي سنتي ديروز، مجالي است كه با اقامت در هتل‌هاي سنتي دست مي‌دهد. چنين تجربه‌اي كافي است كه بسياري از مسافران و گردشگران فرهنگي را به اين هتل‌هاي تاريخي بكشاند.

ادامه مطلب

بگذاريم هتل‌ها نفس بكشند!

امروزه تاثیر روانی استفاده از جذابیت‌های طبیعی و ایجاد فضای سبز روح‌نواز در فضاهای داخلی و خارجی هتل‌ها امری بدیهی است و اقامتی خاطره‌انگیز را برای میهمانان رقم می‌زند.
در نظر بگیرید، یکی از میهمانان ناگزیر است، زمان زیادی را در هتل سپری کند، وی از اقامت طولانی در اتاق کسل شده اما به دلیل ناآشنا بودن با شهر، قادر به گشت و گذار نیست. بی‌تردید، محوطه سرسبز هتل که با استفاده از گیاهان طبیعی و زینتی مزین شده است، تا حدودی می‌تواند در تجدید روحیه و ایجاد فضایی آرامش‌بخش برای او موثر واقع شود. مساله‌ای که…

ادامه مطلب

فناوری نانو این بار هتل‌ها را هدف گرفته

در دنیای امروز و با پیشرفت تکنولوژی همه سعی می‏کنند از بهترین و به‏روزترین فناوری‏ها در سیستم‏های خود به هر طریق ممکن استفاده کنند؛ ‏این فناوری‏ها، در هر زمینه‌ای از موبایل و تبلت گرفته تا لوازم شخصی و ... را شامل می‌شود. یکی از موارد بحث برانگیزی که چندین سال است در بسیاری از نقاط دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و مدتی است پای خود را در کشور ما هم باز کرده، فناوری نانو و استفاده از آن در بخش‏های مختلف است. تکنولوژی که توانسته با عمر کوتاه خود در همه صنایع رسوخ کند و پیشرفت‌های چشمگیری هم…

ادامه مطلب

باشگاه گردشگران هتل‌های زنجیره‌ای پارس افتتاح شد تخفیف‌های ویژه برای وفاداران به سفر

باشگاه گردشگران هتل‌های زنجیره‌ای پارس(كلوپ مهمانان وفادار) روز دوشنبه با حضور جمعی از اساتید دانشگاه، هتلداران‌، آژانسداران‌، نمایندگان هلدینگ‌های تخصصی گردشگری، راهنمایان تور‌ و دیگر فعالان گردشگری افتتاح شد.
جمشید حمزه‌زاده- مدیرعامل شركت سرمایه‌گذاری هتل‌های پارس- در ابتدای سخنانش، گزارشی از اقدامات انجام‌شده برای بهبود خدمات‌رسانی هتل‌های پارس و همچنین ارتقای سطح رفاهی و حقوقی کارکنان این گروه هتلی ارائه کرد و گفت: به‌زودی بزرگ‌ترین لابی كل هتل‌های كشور در هتل پارس مشهد به مساحت ‌١٦٥٠ متر مربع افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به استفاده از نرخ شناور در هتل‌های پارس ادامه داد: هر سال از طریق…

ادامه مطلب