امروز جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ | ۲۳ جون ۲۰۱۸
تحول گردشگري در خاورميانه نوين با برگزاري همايش ملي بهبود صنعت گردشگري و ضرورت تغيير نگرش سياست‌هاي شهرسازي

رشد صنعت گردشگری مستلزم رشد و همکاری دیگر حوزه‌های مرتبط از جمله معماری و شهرسازی است به طوريكه توسعه این صنعت به تنهایی و بدون دخالت و همکاری با اين بخش‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد.
در اين راستا، جهت ایجاد ارتباط و همکاری هر چه بیشتر میان متخصصان و برنامه‌ریزان گردشگری و شهرسازی، اولين همايش ملي بهبود صنعت گردشگري و ضرورت تغيير نگرش سياست‌هاي شهرسازي در تاريخ 8 تیرماه سال جاري در محل همايش‌هاي برج ميلاد برگزار خواهد شد.
دكتر صفا فيضي، دبير اجرايي اين همايش ضمن اعلام اين خبر در مورد دلایل تصمیم برای شگل‌گیری این همایش…

ادامه مطلب

همايش تجليل از خادمان سفرهاي نوروزي

همايش تجليل از خادمان سفرهاي نوروزي با اعلام آخرين جزييات آمار سفرهاي نوروز 91 و با حضور محمود احمدي‌نژاد، رييس‌جمهور در آخرين روز فروردين‌ماه و در تالار وحدت برگزار شد. حميد بقايي، معاون اجرايي رييس‌جمهور؛ مصطفي محمدنجار، وزير كشور؛ حسن موسوي، رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و جمعي از استانداران، مديران ميراث فرهنگي و گردشگري استان‌ها و مديران عامل مناطق آزاد كشور، نمايندگان و اعضاي جمعيت هلال احمر، اورژانس، امداد و نجات، نيروي انتظامي، پليس راهور ناجا و وزارت راه و شهرسازي، سازمان تعزيرات حكومتي و فعالان بخش خصوصي گردشگري حضور داشتند.
با آمدن 20 ميليون…

ادامه مطلب

اجراي طرح تطبیق استانداردهای کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری

بيش از 60 گواهينامه‌ كيفيت استاندارد خدمات گردشگري پس از ارزيابي نزديك به 180  واحد گردشگري كشور صادر شده است.

ارزيابي خدمات تاسيسات گردشگري از جمله بحث‌هاي كش‌داري و مفصلي است كه هر بار سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري تلاش مي‌كند به آن بپردازد تا شايد اندكي تغيير در كيفيت خدمات ايجاد شود؛ ولي با اين حال، نتايج اين بازبيني‌ها و نظارت‌ها چندان از نظر مردم روشن نيست و اين تغيير در كيفيت خدمات آن‌چنان به چشم نمي‌آيد، به‌طوري كه اگر به هتلي كه چند سال پيش هم از آن استفاده كرده باشيد، برويد…

ادامه مطلب

در مجمع عادي ساليانه شركت سمگا مطرح شد: سرمايه‌گذاري در بازارهاي بين‌المللي گردشگري

مجمع عادي ساليانه شركت سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران(سمگا) مربوط به دوره مالي منتهي به 30 آذر ماه 1390 با حضور بيش از 82 سهامداران اين شركت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی "شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران" ، حاضرین در مجمع پس از انتخاب "مهدی جهانگیری" رییس هیات مدیره "سمگا" به عنوان رییس مجمع و همچنین انتخاب "مهندس امین تفرشی" نماینده "بانک پاسارگاد" و "سید حامد واحدی" به عنوان ناظرین و "خدابخش" مدیر دفتر حقوقی به عنوان منشی جلسه درباره تصویب گزارش مالی هیات مدیره و بازرس قانونی این شرکت، تصویب ترازنانه…

ادامه مطلب

رشد ۵.۱ درصدی صنعت گردشگری ایران در سال 2011

شوراي جهانی مسافرت و گردشگری طی گزارشی به بررسی وضعیت صنعت گردشگری ایران در سال 2011 و چشم‌انداز آن در سال ۲۰۱۲ پرداخته است.
این گزارش رشد خوبی را برای صنعت گردشگری ایران طی سال جاری پیش‌بینی کرده است. بر اساس پیش‌بینی این سازمان صنعت گردشگری ایران در سال 2012 با رشد 3.1 درصدی مواجه خواهد شد. این صنعت در سال گذشته میلادی نیز رشد 5.1 درصدی را تجربه کرده است. این در حالی است که رشد صنعت گردشگری ایران در سال ۲۰۱۰ منفی یک درصد اعلام شده بود.
بر اساس این گزارش ارزش کل صنعت گردشگری…

ادامه مطلب

در نشست کمیته متناظراستانداردسازی خدمات گردشگری عنوان شد:

كارگروه‌هاي تخصصي،ضرورتي كه بايد انجام گيرد در نشست کمیته متناظراستانداردسازی خدمات گردشگری عنوان شد: كارگروه‌هاي تخصصي،ضرورتي كه بايد انجام گيرد 

هتل: در نشست زمستانی كميته متناظر استانداردسازي خدمات گردشگري كه روز سه‌شنبه 25 بهمن ماه با حضور رياست كميته و جمعي از اعضاي آن در سازمان ملي استاندارد انجام گرفت، بر ضرورت تشكيل و تعيين كارگروه‌ها‌ي تخصصي در كميته متناظر به منظور بررسي مدارك ارجاع شده از سوي سازمان بين‌المللي استانداردسازي (ISO) در زمينه خدمات گردشگري تاكيد شد.
به گزارش خبرنگار هتل، ریيس روحاني، رياست كميته متناظر با اشاره به فراواني وگستردگي شاخص‌ها و…

ادامه مطلب

گزارشي از پنجمين نمايشگاه خدمات و تجهيزات گردشگري و هتلداري ايران

18 تا 21 بهمن ماه محل دايمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران براي پنجمين سال با شعار «دور دنيا در چهار روز» ميزبان دست‌اندركاران و فعالان حوزه گردشگري و هتلداري كشور شد تا دفتري ديگر از نمايشگاه بين‌المللي خدمات و تجهيزات گردشگري و هتلداري ايران ورق بخورد.
نمايشگاه امسال مقارن شد با روزهاي سرد و برفي بهمن ماه كه هياهوي نوسانات قيمت ارز، بازار حدس‌ و گمانه‌زني را درباره آينده صنعت گردشگري و هتلداري داغ كرده بود.
در اين نمايشگاه كه به گفته مسوولان نخستين نمايشگاه ثبت شده ايران در تقويم جهاني جهانگردي است، در حدود 150 غرفه…

ادامه مطلب

چهارمين نمايشگاه تخصصي بين‌المللي هتلداري مشهد برگزار شد

چهارمين نمايشگاه تخصصي بين‌المللي گردشگري، هتلداري، تجهيزات و صنايع وابسته به صورت همزمان با سومين نمايشگاه بين‌المللي خطوط هوايي و دفاتر مسافرتي و گردشگري و همچنين سومين نمايشگاه بين‌المللي آشپزخانه‌هاي صنعتي و تجهيزات رستوران به مدت 4 روز از 11 تا 14بهمن ماه توسط شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي مشهد، در محل دايمي نمايشگاه‌هاي اين شهر در حالي برگزار شد كه سرماي طاقت‌فرساي هوا طاقت خيلي‌ها را طاق كرده بود.
اين نمايشگاه كه با همكاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور، جامعه هتلداران ايران، انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرت هوايي و گردشگري كشور و استان خراسان…

ادامه مطلب

هتل‌هاي سنتي، افتخاری برای صنعت هتلداری

گويي در تاريخ سفر كرده‌اي به روزگاران قديم، روزگاراني كه نديدي ولي مي‌تواني فضا و حس و حال آن را دريابي. گذشته و حال در اينجا به هم درآميخته، به ‌گونه‌اي كه به هر سو بنگري گذشته‌ها و زندگي مردمان آن را مي‌تواني تجسم كني. تجربه يك سفر تاريخي و گذراندن لحظاتي در فضاي زندگي‌هاي سنتي ديروز، مجالي است كه با اقامت در هتل‌هاي سنتي دست مي‌دهد. چنين تجربه‌اي كافي است كه بسياري از مسافران و گردشگران فرهنگي را به اين هتل‌هاي تاريخي بكشاند.

ادامه مطلب

بگذاريم هتل‌ها نفس بكشند!

امروزه تاثیر روانی استفاده از جذابیت‌های طبیعی و ایجاد فضای سبز روح‌نواز در فضاهای داخلی و خارجی هتل‌ها امری بدیهی است و اقامتی خاطره‌انگیز را برای میهمانان رقم می‌زند.
در نظر بگیرید، یکی از میهمانان ناگزیر است، زمان زیادی را در هتل سپری کند، وی از اقامت طولانی در اتاق کسل شده اما به دلیل ناآشنا بودن با شهر، قادر به گشت و گذار نیست. بی‌تردید، محوطه سرسبز هتل که با استفاده از گیاهان طبیعی و زینتی مزین شده است، تا حدودی می‌تواند در تجدید روحیه و ایجاد فضایی آرامش‌بخش برای او موثر واقع شود. مساله‌ای که…

ادامه مطلب