امروز یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۳ جولای ۲۰۱۷
ایجاد کار آفرینی در استان ایلام با رونق گردشگری کشاورزی

رونق گردشگری کشاورزی موجب ایجاد کار آفرینی در استان ایلام می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری ایلام  "امین نظریان "رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی اداره کل گفت : گردشگری کشاورزی در سال‌های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده ‌است و کشورهای مختلف جهان جهت ترویج و ارتقای آن تلاش زیادی کرده‌اند.

صاحبنظران بر این باورند که کارآفرینی گردشگری کشاورزی می‌تواند به عنوان راهبردی جدید نقش مهمی در توسعه پایدار کشاورزی و روستایی ایفا نماید. از بعد اقتصادی، می‌‌تواند به متنوع سازی کشاورزی کمک…

ادامه مطلب

آزمون جامع هماهنگ دوره هاي كوتاه مدت گردشگري سال 95 در مشهد برگزار مي شود

معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي گفت: نوبت اول آزمون جامع هماهنگ دوره هاي كوتاه مدت گردشگري سال 1395 در مشهد مقدس برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، سيد جواد موسوي با اعلام اين خبر افزود: اين آزمون همزمان با سراسر كشور در صبح روز جمعه 15 مردادماه جاري در رشته هاي مديريت فني دفاتر خدمات مسافرتي، راهنمايان ايرانگردي و جهانگردي و طبيعت گردي در مشهد برگزار مي گردد.
وي گفت: در اين آزمون 253 فراگير از جمله 131…

ادامه مطلب

يزد، آماده حضور ارزيابان يونسکو

جلسه اي در راستاي آمادگي براي حضور ارزيابان يونسکو برای ثبت جهاني بافت تاريخي شهر يزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي، امورفرهنگي و اجتماعي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد، این جلسه با حضور محمدحسن طالبيان معاون ميراث فرهنگي کشور، سيدمحمدرضا سيدحسيني معاون هماهنگي امورعمراني استانداري يزد، محمدمهدي شرافت مدير کل ميراث فرهنگي استان و مديران مرتبط شهري در دفتر کار معاون عمراني استانداري برگزار شد.

سيدحسيني اين جلسه را مهمترين جلسه معاونت عمراني استانداري ذکر کرد و ثبت بافت تاريخي شهر يزد را پر اهميت ترين…

ادامه مطلب

حمایت از توسعه فناوری‌های نرم در استان‌های دارای صنایع دستی

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آمادگی معاونت برای حمایت از توسعه فناوری‌های نرم در استان‌های دارای صنایع دستی خبر داد.

 علی وطنی در نشست با مدیران استان کرمانشاه گفت: این جلسه با هدف بررسی طرح‌های کلان ملی فناوری استانهایی که از حمایت کمتری برخوردار بوده‌اند، برگزار شده است تا از این طریق همه استان‌ها را به صورت متوازن از تسهیلات ارائه شده توسط معاونت علمی بهره‌مند کنیم.

وی افزود: برای تعیین طرح کلان ملی فناوری در استان‌های محروم، نیاز به همکاری مدیران استان‌ها و استانداری‌ها داریم تا…

ادامه مطلب

جلسه کمیته رسیدگی به شکایات تاسیسات گردشگری شهرستان مشهد برگزار شد

مديرميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان مشهدگفت: با توجه به ابلاغ ساختار سازمانی مصوب اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشهد در پایان اسفندماه94 و تفویض اختیارهای انجام شده به این اداره، اولین جلسه کمیته رسیدگی به شکایات تاسیسات گردشگری حوزه جغرافیایی شهرستان مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، احمد ديناري با اعلام اين خبر افزود: اين جلسه به منظور رسیدگی به شکایات مسافران از دفاترخدمات مسافرتی، مراکز اقامتی و سایر تاسیسات با حضور اعضا در محل این اداره برگزار شد.
دیناری افزود:…

ادامه مطلب

ورود اولین گروه گردشگران خارجی به هتل آپادانا

اولین گروه از گردشگران خارجی بعد از بازگشایی مجدد هتل آپادانا مهمان این مجموعه شدند.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء (صابتا) هتل آپادانا تخت جمشید هفته گذشته و بعد از طی مراحل مرمت در مراسمی ویژه بازگشایی شد تا از این پس میزبان گردشگرانی باشد که از بنای باستانی تخت جمشید بازدید می کنند.
کمتر از یک هفته بعد از بازگشایی این مجموعه، اولین مهمانان این هتل از کشور کانادا وارد این هتل شدند.
هتل آپادانا به دلیل قرار گرفتن در سایت تاریخی تخت جمشید به عنوان یک مجموعه اقامتی منحصر به فرد در کشورمان…

ادامه مطلب

سه طرح گردشگري آبي در خوزستان به بهره برداري مي رسد
استاندار خوزستان گفت: سه طرح گردشگری آبی در هفته دولت در خوزستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، غلامرضا شريعتي درحاشيه بازديد از طرح هاي گردشگري آبي در اهواز اظهار کرد:خوزستان ظرفيت هاي بالايي براي جذب گردشگر دارد و نياز است که در اين زمينه بستر لازم را فراهم کنيم. 
وي افزود: طرح گردشگري اروند در زمان حاضر 67 درصد پيشرفت فيزيکي داشته و اميد مي رود که در دهه فجر به بهره برداري برسد. استاندارخوزستان ادامه داد: براي تکميل طرح گردشگري آبي…
ادامه مطلب

بعد از هتل آپادانا، به دنبال احیاء هتل داریوش و چادرهای تشریفاتی در تخت جمشید هستیم

رئیس جامعه هتل‌ داران استان فارس با اشاره به احیاء هتل آپادانا توسط این مجموعه، از تمایل برای احیاء هتل داریوش در مجموعه تخت جمشید و همچنین برپایی دوباره چادرهای تشریفاتی در این بنای باستانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی حسن سیادتان گفت: تخت جمشید بنایی منحصر به فرد دنیا است که باید به پتانسیل های آن رسیدگی شود. چرا که از قبال وجود این بنا است که بسیاری از گروه های توریستی خارجی وارد کشورمان می شوند.
وی افزود: ما سال ها بود که به دلیل…

ادامه مطلب

یک پیشنهاد برای تهیه طرح جامع توسعه پایدار در گردشگری

طرح نقش مسئولیت اجتماعی در مدیریت انرژی، آب و پسماند در گردشگری پایدار به عنوان پیش مطالعه و جزیی از سند برنامه استراتژیک و طرح جامع توسعه پایدار در گردشگری تعریف شود.

 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، مجیدگلپایگانی پژوهشگر این طرح و دانش آموخته دانشگاه ادینبورگ با اعلام این مطلب گفت :این پژوهش کاربردی در نظر دارد به مساله مهم مدیریت انرژی، آب ، پسماند و نقش مسئولیت اجتماعی شرکتی در صنعت گردشگری پایدار پرداخته و راه کارهای عملیاتی برای حل مشکلات در این حوزه را ارائه کند

ادامه مطلب

آماده‌سازی سفرای مقیم برای نخستین اجلاس وزرای گردشگری ACD

شست آماده‌سازی سفرای خارجی مقیم ایران برای برپایی نخستین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو مجمع گردشگری همکاری‌های آسیا (ACD) برگزار شد.

 معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای برگزاری «نخستین نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو مجمع گردشگری همکاری‌های آسیا (ACD)»، با سفرا و نمایندگان خارجی کشورهای عضو مقیم تهران در نشستی، آخرین اطلاعات و وضعیت برگزاری این اجلاس را تشریح کرد.  

در این دیدار حدود ۲۰ تن از سفرا و نمایندگان سیاسی کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) حضور داشتند و اطلاعات…

ادامه مطلب