امروز پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۳ می ۲۰۱۹
ضرورت تغییر سبک سفرهای داخلی

راهکارهای ضرورت تغییر سبک سفرهای داخلی به عنوان الزامی جدی در نشست کارگروه «فرهنگ سفر» ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دومین جلسه کارگروه «فرهنگ سفر» که با حضور نمایندگان 18 دستگاه اجرایی عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در محل معاونت گردشگری برگزار شد؛ موضوعاتی از جمله پاسخگویی به نیاز مسافران در خصوص اطلاعات مربوط به وضعیت راه ها و شرایط جوی کشور، اماکن گردشگری و مراکز پذیرایی و اقامتی، ضرورت تغییر سبک انجام سفرهای هموطنان در ایام تعطیلات به ویژه در فصل تابستان و به طور کل مسائل و مشکلات فرهنگی موجود در سفرهای داخلی مورد بحث و بررسی قرار قرار گرفت. 


 در این جلسه ضمن ارائه طرح های مختلف و بیان تجارب دستگاه های اجرایی عضو بر ضرورت کارکرد توصیه ها و هشدارهای پیشگیرانه برای برنامه ریزی قبل از انجام سفر تاکید و نیاز به تهیه کتابچه راهنمای سفر توسط دستگاه های عضو و نیز روند توزیع فرم های نظرسنجی مطرح شد.    

همچنین در پایان این نشست مقرر شد اقدامات نظارتی و تاکید بر استانداردسازی مراکز عمومی و سرویس های بهداشتی و به صورت خاص نمازخانه ها از سوی دستگاه های متولی صورت پذیرد و همایشی یک روزه نیز در خصوص اهمیت نماز و گردشگری با هدف تسهیل اقامه نماز مسافران در آینده ای نزدیک برگزار شود.